1196. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mi okozza a macskanáthát? Milyen korú macskákra veszélyes? Mik a tünetek? Hogyan gyógyítható? Hogyan előzhetjük meg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Végre elhatároztuk magunkat: magunkhoz veszünk egy cicát! No igen ám, csak még nincs semmi felszerelése az új jövevénynek. Indulhatunk tehát egy kisebb bevásárlásra, hogy kis barátunk semmiben se szenvedjen hiányt.
A hüllők nem kezesbárányok, a babusgatás nem az ő világuk és a simogatásnál jobban szeretik a gazdi zsákmányadó kezét. Néhány ötlet, hogyan érjünk hozzájuk.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
A jelenség teljesen normális és főleg tenyésztők körében közismert. A másik szuka kutyában a feromonok hatására a hormonrendszer olyan intenzíven beindítja az 'álvemhesség' tünetet, hogy pld. megindul a tejtermelődés. Semmi baja nem lehet sem a kicsinek, sem a PÓTmama kutyának. Inkább viselkedéstechnikailag igényel nagyobb figyelmet.: - lehetőség szerint igyekezni kell, hogy a PÓTmama ne nyomja el az IGAZImama kutyát az anyai ösztöneiben és az ezzel járó teendőiben - ne legyen a PÓTmama erősen idegen illatkörnyezetben, ha igen akkor egy kölyökkutya szagú rongy segítségével áttörölni - lehetőség szerint NE hagyni, hogy az IGAZImama kutya elhanyagolja a kölyköt - ügyes egyensúlyt kialakítani, hogy a két kutya közösen nevelje a kölyköt
A kérdéseikre a cica vizsgálata nélkül szinte semmit nem lehet mondani (de még megvizsgálva sem biztos, hogy összeáll valamilyen kép). Abszolút feltételezésként azt tudom elképzelni, hogy a tünetek oka valószínűleg az agyban van (volt), egyfajta működészavar állt be bizonyos agyi központokban. Ha a probléma még most is fennáll, mindenképpen komoly állatorvosi ellátásra van szükség!
A kutya szeparációs stressz okozta félelmét a GAZDIKnak kell megoldani és ezt a feladatot nem egy másik kutyára áthárítani. Mi van, ha az is egyedülmaradási félelelemben szenved ? A kutyának az embertársai hiányoznak amikor egyedül van, - nem egy másik kutya ! A jelenség enyhítésére az alábbi lehetőségek vannak: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning Minnél több lehetőséget sikeresen alkalmaznak egy kutyánál, annál nagyobb az eredmény. Önöknek kell a kutya fizikai és szellemi igényeit kielégíteni, nem egy másik kutyának kiadni 'alválalkozásba' ! "Mindegy, milyen nagy a kerted, a kutyád számára nem jelent többet egy kennelnél." - Cesar Millan -
A jelenség nem rendellenes és nem viselkedési zavar. Az idősebb kandúr csupán kifejezi erejét, tapasztaltságát és tekintélyét a kicsi irányába.
Kedves Krisztián! Ajánlanám figyelmedbe a következő olvasmányokat: Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása Ha nem sikerült kideríteni, írj nyugodtan és kérdésedet elküldjük egy szakértőnek is.