1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
A vírus erősen fertőző és hosszú lappangási idejű. A tünetet mutató madarat azonnal el kell különíteni, a többi madarat oltással kell immunizálni. A vakcinázás lehet, hogy elkésett, de az egyetlen lehetőség a továbbterjedés megakadályozására. Oltóanyagként ajánlom: Cevac New 40(40 adagos) A gyógyszert állatorvos írhatja fel, például, aki a vírust diagnosztizálta az állományban.
Ivarérett rozella hím mellé akkor sem tanácsos új madarat tenni összeszoktatás nélkül, ha az tojó. A revír védelmének ösztöne erősebb a fajfenntartásnál. Az ivar fiatal korban nem mindig egyértelműen megállapítható, még szakembernek sem. Mindenképp ajánlott külön kalitba tenni az egyik madarat(a hímet is lehet), amíg meg nem szokják egymás jelenlétét és nem érdeklődnek egymás iránt, különben akár tragikus következménye is lehet az összezárásnak.
Kedves Gazdi, látatlanban ilyen kevés információval semmit nem lehet kezdeni.. Semmit nem tudunk: szuka, kan, ivartalanított vagy sem, idős vagy sem... vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A pézsmateknősök nemtől függetlenül barátságtalan állatok. Természetesen a két hím a legrosszabb párosítás, de két nőstény akik utálják egymást sem sokkal jobb. Amennyiben az egyik állandóan a szárazulaton tartózkodik, az semmiképpen em normális. Ha egyébként jó állapotban van és viselkedése normális (a kint tartózkodást leszámítva) akkor érdemes lenne megpróbálni elkülöníteni őket egymástól. Szerintem két nőstény de nem igazán világos, melyik kép melyikről készült...Maximum életkoruk elérheti az akár 30-40 évet is (http://genomics.senescence.info/species/) Üdv-Éva
Valószínű parazitás elváltozás neostomosan oldatával lehet lemosni Vagy ivermectin hatóanyagú féreghajtó pasztával kellene kezelni