1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
Körömcsipesszel, vagy erős körömollóval, kétoldalt egy-egy határozott metszéssel olyan formára kell visszavágni,hogy a leghosszabb pont középre essen. Arra kell ügyelni, hogy a csőr közepén futó vérér ne sérüljön, ami az eredeti csőrméretre való igazításnál még nem fordulhat elő.
A nyári nagy melegben mindig veszélyes a futtatás, ezt mindenképpen kerülni kell majd akkor. A röfögő,doboló hangról nem tudok véleményt mondani, mivel nem hallom, látom az állatot. Nézesse meg állatorvosával, hogy a száj,üregben, garatban nem lát-e valami elváltozást? Rendben-van-e a légzése?
Sajnos nem lehet így erről semmit mondani, mindenképpen meg kell ezt alaposan nézetni állatorvossal. Mivel a labdázás közben keletkezett a probléma, biztosan köze van ehhez. Valószínűleg egy mozdulat közben történt ott valami, ami nem látszik ugyan, de mégsem tudja miatta a lábát terhelni.
Kedves Gazdi! E három betegség (tumor, babesiosis, hepatitis) külön-külön is elég súlyos kórforma, hát még együtt!! Ilyen estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még (van-e egyáltalán?) a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.