1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
Elképzelhető, hogy valóban a tüzelés miatt étvágytalanabb a kutya, de ezt látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megítélni, mert lehetnek közben olyan bajai, amit Ön esetleg nem vesz észre, de egy állatorvos igen. Jobb lenne ha meg tudná mutatni őt orvosnak. Egyébként a felnőtt korú kutyákat elegendő naponta 1x etetni. 2 évesen már ő is felnőtt. De ettől sokan eltérnek, és 2x adnak enni.
Legvalószínűbb, hogy a költözéssel, táplálékváltással járó stressz miatt egy korábban lappangó megbetegedés (talán chlamydia) tünetei látszanak. De lehet rossz minőségű táplálék felvétele is az okozó. Így látatlanban egy széles spektrumú antibiotikum kezelés tűnik megoldásnak, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen hiánybetegség (elsősorban fehérjehiány) lépett fel nála, illetve az ásványianyag-háztartás rendellenességeire lehet gondolni. Állatorvossal kellene konzultálni a takarmányozási rendellenesség kiküszöbölése végett.
A legyek általában a sérült, nedvedző, váladékos, azaz a beteg bőrfelületeket támadják meg. Tehát először az állatot minél légymentesebb helyen kellene tartani - ha ez sikerül -, a bőrfelületről a szőrt alaposan lenyírni, naponta többször fertőtleníteni, de ha már ilyen komoly a helyzet, akkor a kutyát mindenképpen állatorvosnak látnia kellene. Létezik egy spray, amivel elég jók a tapasztalatunk, de azt csak állatorvosnál, vagy állatpatikában vényre szerezhet csak be (Kubatol Pix spray). Dr Fekete Richard
Egy alapos kivizsgálás (vérvizsgálattal, székletvizsgálattal) minden bizonnyal választ adhatna a kérdésre. Jó étvágy mellett a soványság, lesoványodás hátterében gyakran bélférgesség van. A negyedévenként végzett féregtelenítés (soványság nélkül is) melegen ajánlható. Keressék fel állatorvosukat.