1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Lefedni, letapasztani a sebet nehéz ügy, de az esetek nagy részében nem szokták bántani a sebüket. Az orrvérzést nem hiszem, hogy a tumor okozza. Ha az okozná, akkor az már komoly áttétek meglétét feltételezné. A fogságban (otthon) tartott patkányok 3-4 évig élnek átlagban, de én is láttam már ennél idősebbet.
Kedves Állatbarát! A körmöt általában nem kell vágni, mert magától kopik. Ha valami oknál fogva túl hosszúra nő, és zavarja az állatot a mozgásban, csak állatorvos teheti meg a műveletet. A fogak túlnövése ellen valamilyen gyümölcsfa (alma, körte, cseresznye) megtisztított ágait lehet odaadni neki, hogy azt rágcsálja, és ezzel koptassa fogait. Üdvözlettel: dr. Varga József
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Érdemes lenne felkeresni a Szent István Egyetem egzotikus állat osztályát, ott esetleg a röntgen képen láthatnak olyat is, amit szabad szemmel az eddig felkeresett állatorvosok nem láttak. Persze lehet, hogy nem emésztőszervi elváltozásról van szó, étvágytalanságot okozhat daganatos megbetegedés (ami a röntgenen kiderül), sőt lelki okai is lehetnek (például vannak tengerimalacok, akik társuk elvesztése után nem akarnak enni). Átmenetileg kapjon 3-4 csepp cseppet az ivóvizébe, de bárhogy is legyen, javaslom kisállatokra szakosodott, megfelelő felszereltséggel rendelkező állatorvos megkeresését!