1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
Leírásából nehéz eligazodni, hogy a kutyusnak milyen jellegű duzzanatai és hol jelentkeznek. Mivel tüzelést említ, feltehetően ezzel függ össze és az ilyenkor kialakuló hormonális változások (ösztrogén szint emelkedése) állhat a jelenség hátterében. Ha ez ismétlődő hüvelyelőeséssel is társul, akkor a kutya ivartalanítása illetve az előesett hüvelynyálkahártya plastikázása a megoldás.
Kérdését olvasva elállt a lélegzetem, hogy 17 éves kutyája vemhes és egyáltalán felmerül a kérdés Önben lehet-e probléma. Röviden válaszolok, ha tényleg vemhes, és nem egy hatalmas hasűri daganat miatt nőtt meg a has mérete, akkor sürgősen ki kell vizsgálni a kutyát, szív-vérkeringés, máj-, vesefunkciós vizsgálatokat kell elvégeztetni. Ha ezek megfelelőek, és valóban vemhes, akkor lehet várni az ellést, felkészülve arra, hogy lehetnek komplikációk. Ha nem jók az eredmények, akkor kezelést kell alkalmazni, támogatni a szervek működését. Esetleg a megelőző műtéten is el lehet gondolkodni, de csak akkor, ha az állat egészségi állapota megengedi az altatást. Szóval a helyzet nem egyszerű és számos kockázatot rejt magában.
Ha a szőr hullása természetellenesen sok - pld. nagyobb foltokban -, akkor ajánlatos orvoshoz fordulni, egyéb esetben a jelenség természetes is lehet, pl. őszi vedlés.
A nyúl folyamatosan ivarzik és a petesejt leválás csak a párzáskor történik meg. Ezért tart ilyen sokáig az ivarzás. Legegyszerűbb módja a probléma megoldásának az ivartalanítás. A hormonális fogamzásgátlásra is van mód, bár erre kifejezetten törzskönyvezett készítmények nem állnak rendelkezésünkre.
A tolltépés leggyakoribb oka az unalom, de előfordul, hogy valamiféle szőr-bőr betegsége van. Az első esetben mindenképpen párt kellene neki szerezni, illetve nagy méretű kalitka szükséges sok-sok játékkal és mégtöbb foglalkozás, beszélgetés, törődés! A második lehetőség miatt viszont jó lenne megmutatni állatorvosnak.