1201. Segítség, a macskám kipusztítja az összes virágot a lakásból!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Mi a teendő, ha a macska minden útjába kerülő növényt kikapar és lerendez? Próbálkozzunk ráolvasással vagy vegyünk inkább neki lapátot? Olvass tovább, ha érdekel a válasz!
Sokan szembekerülünk a kihívással, hogy az újszülött cicákat anyamacska nélkül kell felnevelnünk. A háziállat.hu tanácsai az embert próbáló feladathoz.
Rengeteg kérdés érkezik Dr. Háziállat rovatunkba azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb táplálék a kedvencként tartott hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, törpenyúl, degu, vagy éppen csincsilla számára. Lássuk, mit ajánl állatorvosunk!
A másfél napig tartó, felgyorsított felvételen most megnézheted, hogy mit is jelent a természet olvasatában a "Sok kicsi sokra megy" örök érvényű opusz.
Az északi Maluku-szigeteken őshonos Fehérbóbitás kakadu (Cacatua alba) mozgékony, szelíd, igazi jó barát, és még okos is! A jó bánásmódot kedvességgel és szórakoztató mutatványokkal hálálja meg.
Biztos, hogy a prüszkölésnek nincs köze az ivartalanításhoz. Inkább egy enyhébb fokú macskanátha lehet. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Ez a betegség nem kimondottan zoonózis, de ettől függetlenül nem szabad prüszkölős macskát hagyni a pici gyerek közelében aludni és ügyelni kell az általános higiéniai szabályok betartására is!
Természetesen lehet, de csak mértékkel és nagyon ritkán, ugyanis a giliszták elég zsírosak!
A szem "fehéredésének" több oka lehet, mint például: szaruhártya-gyulladás vagy fekély, szemlencsehomály, belső szemgyulladás, stb. Ezek mindegyike súlyos szembetegséghez és megvakuláshoz, illetve a szemek elvesztéséhez is vezethet, éppen ezért javasolnám, hogy mihamarabb mutassák meg állatorvosnak.
Ha az evéshez használja a lábát, akkor remélhető, hogy nincs csonttörése. Jó lenne mihamarabb megvizsgálni. Nem tudom, elég szelíd-e ehhez?
Sajnos ez sok kutyánál előfordul. Tulajdonképpen az erős, állandó fizikai igénybevételnek kitett bőrterületek (könyök, boka) megvastagodásáról van szó. Ha a kutya nyalogatja, akkor felpuhítja ezt a területet és ezért nedvedzhet, vérezhet is. Végleges megoldás tényleg nincs. Meg lehet próbálni különböző bőrpuhító krémekkel kezelni (neogranormon kenőcs, panaveyxal krém (ez állatgyógyászati készítmény). Ha tényleg nagyon csúnya a terület és sokat nyalja a kutyus, akkor otthon lehet készíteni egy egyszerű "nyalásgátló" kötést a könyökére, például ragtapasszal könnyedén rögzített levágott végű zokniból, amit csak sétánál kell levenni.