1221. Kínai csíkos hörcsög: nem rendez vérfürdőt!
Csíkos, de nem mókus. Patkányszerű feje van, de mégsem patkány. Mi az?
Csíkos, de nem mókus. Patkányszerű feje van, de mégsem patkány. Mi az?
Linné alapos munkát végzett, manapság már csak elvétve kerülnek elő új állatfajok. A 11 millió éve kihalt patkánymókus igazi szenzáció. Ropogósra sütve találtak rá egy laoszi piacon.
Az egzotikus exotic macska a kényelmes emberek perzsája. Az exotic szakasztott mása a perzsának, csak rövid a szőre. Így hát aki perzsát szeretne, de nincs napi egy órája fésülésre, jobban jár ezzel a fajtával.
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
Az arab telivér ma elsősorban hobbiló, de tenyésztik versenylóként is, és egyes országokban (például Lengyelország) ma is versenyeznek arabok a galoppon.
Egy kis pontosítás kellene a válaszhoz! Sok-sok dolog megfigyelhető! Például az elevenszülő fogaspontyoknál egy terhességi folt figyelhető meg, míg például a betták többségénél becsíkozódik a nőstény!
Ahogy olvasom, az ellátással semmi probléma nem lehet sem tápanyagok, sem vitaminok tekintetében. Ráadásul a többiek is egészségesek, így külső élősködők és bőr-szőrfertőzés sem valószínű. Ebben az esetben mindenképpen valamiféle "belső" szervi problémára gondolnék, de ennél konkrétabbat nem tudok mondani, mert az csak találgatás lenne. Javaslom, hogy mutassa meg állatorvosnak a patkányt.
A yorkshire terrier szőre "hajszerű", ezért gondos ápolásra szorul. Ajánlatos mindennap fésülni, nehogy összecsomósodjon, mert ezek kibontását a kistermetű kutyák nehezen viselik. Ezenkívül ajánlatos rendszeresen fürdetni és balzsamozni, hogy szőre lágy, selymes maradjon. Érdemes havonta nyírni elsősorban a mancsait, a fenekét, a szemei előtt és a fülén.
Valószínűleg kötőhártya gyulladása van, esetleg ennél súlyosabb szembetegség is elképzelhető. Mivel ilyenkor antibiotikumos szemcseppet kell használni (bizonyos esetekben injekciós kezelés is szükséges) érdemes elvinni állatorvoshoz, aki tud adni vagy felírni megfelelő gyógyszert.
Szerintem jó ötlet, ha kap egy új társat, mert így talán nem lesz búskomor! Ha megérkezik az új papagáj, akkor mindenképpen fokozatosan kell őket összeszoktatni. Eleinte csak egymás mellé kell tenni a madarakat külön kalitkában és csak jópár nap vagy hét múlva lehet összeengedni őket. Így elkerülhetők az esetleges verekedések.