1226. Mit eszik a kígyó vacsorára?
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Az első gőte kiválasztása igen fontos feladat. Nem csak arról van szó, hogy besétálunk egy díszállat kereskedésbe, veszünk egy medencét, pár felszerelést hozzá, majd rábökünk egy akváriumra, hogy "abból kérnék négyet". Lássuk, milyen egyéb szempontokat kell még figyelembe vennünk!
A köztudatban csak egy kopasz macska, a szfinx szerepel, a Peterbald macskát kevesen ismerik. Ő is teljesen szőrtelen, s első megítélésre nem túl szép, de E.T. óta tudjuk, hogy a szépség nem minden...
Az angol véreb ősrégi, állítólag már i. sz. 1000 körül is létező fajta. Nyugodt, jóindulatú kutya, kiváló szaglású, igen ráncos bőrű, rövid szőrű, fekete vagy különböző árnyalatú. Kicsit olyan, mint a basset hound, csak hosszabb lábakkal.
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Kedves Mónika! Ne nézze tétlenül, hogy szenved a kiscicája, azonnal vigye állatorvoshoz!!!!!
A pontos diagnózist bakteriológiai vizsgálat tudná megadni. A bélrendszer fertőzéseire általában hatékony a Tetran, de ha nincs változás ajánlott a célzott kivizsgálás. A folyadék ürítés mögött a nagy mértékű folyadékfelvétel állhat, amit a meleg időjárás is okozhat. Az eleségek közül csak a száraz magkeveréket kellene etetni a tünetek megszűnéséig. Kevés lágyeleséget lehetne még adni, melyet por alakú orvosi szénnel kell megszórni a hasmenéses tünet megállítása céljából.
A leírásból azt veszem ki, hogy a kutyájuk álmából riad fel ilyenkor. Ennek sokféle oka lehet (akár az is, hogy "csak" álmodott valamit), de ebben eligazodni csak akkor lehetne valamennyire, ha éppen akkor ott lennének mellette, mert akkor lehetne látni, hogy nagyjából mi is történik ilyenkor. Az sem kizárt, hogy álmában egy enyhébb epilepsziás roham zajlik le ilyenkor (erre a vizeletürítés miatt gondolnék). Egyelőre nem hiszem, hogy lenne megoldás, figyelni kell, gyűjteni az információkat.
Kedves Kérdező! Nagyon nehezet kérdezet,látni kéne a beteget és több speciális vizsgálat elvégzése után lehetne korrekt kórjóslatot mondani. Javaslom a kezelő állatorvosnak tegye fel ezt a kérdést. Dr.Puskás Gábor
Szabályosan akkor utazhat egy kutya külföldre ha legkorábban 3 hónapos korban beoltották veszettség ellen és az oltás óta legalább 21 nap eltelt.Ez az általános szabály,ettől a különböző országok eltérő követelményeket is támaszthatnak.