1226. Mit eszik a kígyó vacsorára?
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Hogyan ismerjük fel az éhes kígyót? Utánajártunk néhány etetési trükknek és fényt derítünk a koplalás okaira.
Az első gőte kiválasztása igen fontos feladat. Nem csak arról van szó, hogy besétálunk egy díszállat kereskedésbe, veszünk egy medencét, pár felszerelést hozzá, majd rábökünk egy akváriumra, hogy "abból kérnék négyet". Lássuk, milyen egyéb szempontokat kell még figyelembe vennünk!
A köztudatban csak egy kopasz macska, a szfinx szerepel, a Peterbald macskát kevesen ismerik. Ő is teljesen szőrtelen, s első megítélésre nem túl szép, de E.T. óta tudjuk, hogy a szépség nem minden...
Az angol véreb ősrégi, állítólag már i. sz. 1000 körül is létező fajta. Nyugodt, jóindulatú kutya, kiváló szaglású, igen ráncos bőrű, rövid szőrű, fekete vagy különböző árnyalatú. Kicsit olyan, mint a basset hound, csak hosszabb lábakkal.
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Macskáknál nagyon sokszor atkák okozzák a fülgyulladást (ami nagyon viszket), ezért speciális fülcseppel kell őket kezelni. Ezekben sokszor fájdalomcsillapító hatású gyógyszer is van. Semmiképpen sem szabad az embereknek való gyógyszerekből adni a macskáknak, mert az súlyos mérgezést okozhat.
Elég nehéz megoldani, sajnos nem tudok rá biztos módszert. Ha ugat, le lehet önteni vízzel vagy slagból lelocsolni, vagy nagyon határozottan megrázni a nyakbőrénél fogva, mint ahogy az anyja csinálja a kiskutyákkal. Nagyon fontos, hogy már az első fellépés határozott legyen, mert egyébként játéknak veheti.
A tünetek alapján lehetséges, hogy valamilyen ásványianyag-hiánya van. Javaslom a Pet-phos tbl-t (Ca/P=2) vagy a Bérescsepp adását. A hab evését kerülni kell, mert esetleg hányást okozhat.
Ez így látatlanban nagyon nehéz kérdés, de szerintem a harmadik szemhéj húzódhatott a szemükre - ez a belső szemzugból indul - és általános gyengeség, lázas betegség tünete, vagy esetleg súlyos kötőhártya-gyulladás esetén jelentkezik. Ez utóbbi általában a macskanátha egyik jellegzetes tünete. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz őket.
Igen, mindenképpen kell, hogy oltásokat kapjon. 2-3 hónapos korában kell elkezdeni. Kombinált oltásokat fog kapni, és ha kijárós cica lesz, akkor veszettség és leukózis ellen is érdemes beoltatni.