1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
Tojók. Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása
A képen egy körülírt felületes bőrgyulladás látszik amit baktérium és gomba is okozhat, néha mindkettő. Igazán szakszerűen úgy lehetne meggyógyítani ha készülne egy laboratóriumi baktérium és gombavizsgálat és annak eredménye alapján célzottan kezelni. Ennek hiányában olyan szert kell alkalmazni ami mindkét kórokozóra hat - Betadin, Kék Lukács kenőcs stb - és meg kell akadályozni a macskát abban hogy vakarja,például egy műtéti gallérral.
Nem alakult ki az emésztése rendesen, a bélflórája nem alakult ki a elkülönítve a többi birkától,. A szájon át adott antibiotikum is tönkreteszi a bélflórát. Idősebb birkával kell összerakni, együtt egyenek, a felböfögött falatok tartalmazzák a mgefelelő mikroorganizmusokat Széna, víz, só legyen előtte
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz - Ha még nem késő....
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!