1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
Az énekes papagájok igen agresszív madarak, csak a saját fajtájából és ellenkező nemű párt javasolnék mellé. A nyár vége felé lesznek nálunk fiókák, a http://www.bonapartemadar.hu webcímen megtalálja elérhetőségünket.
Lehet szabadon, de egy homokos területet mindenképpen kell biztosítani neki, ahol elvégezheti a dolgát és természeteshez közeli környezetben érezheti magát. Szerintem érdemes egy nagy terráriumot berendezni a tekinek és abból időnként szabadon engedni. Ilyenkor viszont mindig figyelni kell, nehogy baleset (rálépés, leesés, kutyaharapás) érje!
Enyhén langyos vízben, bárminemű tisztító szer nélkül egy egyszerű kefével megoldható a probléma.
Ez macskáknál így természetes. Normálisan nem látszódik szinte semmi. De ettől még tökéletesen párzóképes a cica, éppen ezért 10 hónaposan már itt az ideje az ivartalanításnak, mielőtt összeszed valami fertőző betegséget (ha kijárós)!
Valószínű, hogy valamilyen fertőzés, betegség vagy fertőzött takarmány okozza a problémát. A híg széklet több mindenből adódhat, a szín, állag, szag minden betegségnél más és más jellegű. Kérem, írja le részletesen, hogy milyen a madár ürüléke, úgy többet tudnék segíteni. Ha a madár állapota romlik, forduljon állatorvoshoz. (Dr. Beregi Attila, tel.: 06-20-954-9743. Hivatkozzon rám nyugodtan!)