1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
A csípéssel a revírjét védi. Mivel ez a viselkedés az ivarérett, tojó hullámosokra jellemző, így kérdéses, hogy valóban 4 hónapos, illetve valóban hím-e. Talán, ha többet lenne szabadon, illetve a táplálékának egy részét is a kaliton kívül kapná, az segítene számára felismerni, hogy a gazdája nem veszélyezteti életterét.
Ha jól értem a leveléből, az egyik éjjel egy fával játszott a kiskutya, majd ezt követően - nem tudom, mennyi idővel - nyüszögött és vergődött. A vergődés alatt pontosan nem tudom, mit ért. Ezt követően egész nap nem állt fel, csak feküdt. Ha jól értem, evés után újra vergődik, és habzik a szája. Ez nagy valószínűséggel egy generalizált nagyroham lehet. Ezt pusztán azért gondolom, mert a roham lezajlása után tipikus jelenség a percekig vagy órákig tartó nyugtalan járkálás és izgatott állapot. Mivel a tünetek leírás számomra nem elég informatív, felmerül a gyanú valódi epilepszia betegségre, várható, hogy halmozottan az éjjeli vagy nappali órákban farágás nélkül is spontán fognak jelentkezni a rohamok. Ha a farágás miatt kilyukadt volna a gyomra, már biztosan nem élne, mert a gyomorperforatio pokoli fájdalmakkal és sokkos állapottal jár. Miután az evés és az ivás után jelentkeznek a rosszullétek, lehet, hogy csak alkalmi rohamokkal állunk szemben, ami nem epilepsziás rosszullét. Mindenekelőtt a belgyógyászati kórokokat kéne kizárnunk. Első lépésben egy kontrasztröntgent kéne csináltatni. Ha ez negatív, akkor kéne epilepszia irányában tovább vizsgálni a kutyát, ugyanis valódi epilepszia betegség provokált formában is jelentkezik. A rohamprovokáció lehet az evés és az ivás okozta izgalom is.
Kedves Gazdi! Sajnálatosan csak most tudok válaszolni a kérdésére. Ezalatt 4 nap telt el, remélhetőleg elvitte már szemész-specialistához a kutyust. A leírásából nem egyértelmű, hogy maga a szemgolyó vérzett be, vagy pedig csak az ínhártya. Ha a szemészeti kivizsgálás és gyógykezelés időben megtörténik, talán még látás javulásra is lehet számítani. Mivel a tünetek leírása nem teljes, érdemben nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Sajnos csak annyit tudok javasolni, hogy ismét meg kell mutatni állatorvosnak a cicát. Ha nem annak, aki korábban kezelte, akkor egy másiknak. A daganatos betegségek sajnos sokszor kiszámíthatatlanok, a daganatok jellemzője, hogy terjednek. A lipoma ugyan általában jóindulatú, de nem mindig, és még az is lehet, hogy amiről az orvos azt gondolta, hogy lipoma, valójában mégsem az, hanem valami rosszabb indulatú daganat.
Nehéz látatlanban bármit is mondani arról, hogy mi okozhatta a szem vagy szemhéj duzzanatát. A leírás alapján valamilyen sérülés (pl. karmolás vagy együtt tartott másik állat), esetleg idegentest jelenléte (pl. alomanyag) okozhatja a problémát. A kék monokli akár tályog is lehet, ami sebészi ellátást igényel. Nem elhanyagolható szempont, hogy a szemgolyó sérült-e vagy sem. Hozzáértő állatorvosi vizsgálat feltétlenül szükséges a gyógykezelés megkezdése előtt!