1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
Nem valószínű,de ilyen fiatal korban nem ajánlott tenyésztésbe fogni a kan kutyát sem. Méhen belüli, vagy a szülés közben történt kórokozóval való fertőződés okozhat néhány napos korban teljes alomelhullást. Részvétem...
A hím etetgeti a tojót, felderíti az odút a tojásrakás előtt. A képeket látható hím (amennyire ez a képről kivehető) még nem ivarérett. Az, hogy fiatalabb a tojónál, nem probléma, de kb. 10 hónaposnak kell lennie, ahhoz, hogy megtermékenyíthesse a tojásokat.
Seb és seb között hatalmas különbségek lehetnek. Nagyon nem mindegy, mitől van a seb a kutyája farka végén. Amíg ez nem deríthető ki, addig a kezeléséről se nagyon lehet beszélni. Meg kellene mutatni állatorvosnak a kutyát is és a farkát is!
Két azonos típusú autó között is vannak különbségek. Hát még a hörcsögök között! Türelemmel minden bizonnyal a félős is kézhez szoktatható lesz (vele többet kellene foglalkozni). De ettől még nem biztos, hogy mindkettő egyformán kezes lesz. A kézből etetés, majd kézben etetés is javíthat a helyzeten. A dióbél csodákat tud tenni.
Valóban sok problémát szokott okozni perzsa macskákon a szőrlabda képződés a gyomorban és a belekben. Az Ön által leírt tünetek alapján a macska kedvtelen, és sűrűn öklendezik. Nem tudom, mikor volt bélsár utoljára. Ha 1-2 napja nem volt, akkor már bélelzáródásra is lehet gyanakodni. Az Ön által leírt tünetek vesegyulladásra is jellemzőek. Éppen ezért állatorvosi kivizsgálást javaslok, a hasüreg tapintásos vizsgálatánál már el tudja dönteni a kolléga, hogy milyen irányban történjen a diagnosztika (vérvétel, hasi ultrahang és terápiás megoldások).