1246. Hol szeret aludni a macskád?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
Tudom, hogy influenza folyik a csapból is, de azt tudtátok, hogy van macsekinfluenza is? Én amíg nem lett ilyen "influenza-láz", addig eszembe sem jutott, de most már gondoltam a végére járok.
Sokan nem is tudják, hogy a papagájokhoz hasonlóan a rizspintyeket is nevelik kézzel és tartják játékos háziállatként. Nem állítjuk, hogy elterjedt, de mindenképpen érdekes. Ismerkedjünk meg vele!
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
Mondhatnánk: még jó, hogy nyávog, hisz macska! De van amikor viselkedés probléma miatt nyávog? Sajnos van ilyen. Krónikus nyávogásnak hívják.
Kedves Tímea! Miként magánlevelezésünkben írtam, ha a világosabb "gyöngyös-tarka" madár szárnyának fonákja is egységes színezetű, akkor mindketten biztosan hímek(a szürke, vadszínű madárka esetén ez nem lehet kétséges "első ránézésre" sem). A madarakat csak akkor engedje ki, ha már megszelídültek annyira, hogy kergetés, megfogás nélkül visszaterelhetők a ketrecükbe. Ha annyira félnek, mint leírta, akkor előbb a kalit rácsába kellene fűzni a fürtöskölest és ha már innen bátran elveszik, akkor kínálni kézből.
Javaslom hogy egy virágpermetezővel permetezzen vizet szét a balkonon,ennek párolgása hűsíti a levegőt.He extrém meleg lenne,akkor akár a hörcsögöt is le lehet permetezni.
A bőrgombásodás fertőző lehet, de szoros kontaktus kell az átvitelhez. A kerítésen keresztül ne tud fertőzni.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve, inkább az Ön türelmetlensége hátráltatja a dolgok menetét. Az alom/kutyapelenka dolgot én nem eröltetném tovább, ellenben a gyakori kivitelt inkább. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályait egy külön e-mailben tudom elküldeni, ha ír nekem.
Kedves Vicus! A leírtak leginkább az epilepszia tüneteire hasonlítanak. Francia bulldogoknál azonban előfordulhat más probléma is (légcsőszűkület). Ha máskor is találkozna ezekkel a tünetekkel, vegye fel videóra, ezt megmutathatja állatorvosának, aki ezzel megfelelő támponthoz juthat a probléma természetét illetően. Az epilesziát általában addig nem kell kezelni, amíg a rohamok gyakorisága nem növekszik havi 1-nél magasabbra, mivel gyógyszerei károsthatják az állat máját/veséjét, és az alkalmankénti rohamok állata életminőségét nem rontják jelentősen. Üdvözlettel: a Rákosigeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata