1266. Az ormányos medve (Nasua nasua)
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Az ormányos medve nem szereti a ketrecet, általában pórázon tartják, mint a kutyákat. Igénytelen, mindenevő, egyedül a hálóhelyére kényes. Alapvetően nyugis állat, a baromfiudvart sem kell tőle félteni.
Ha valaki akár fényképen, akár az életben egyszer meglátja ezt a fekete, hatalmas sörényű, dús bokaszőrű, élő "fodrászremeket", nem tud egyhamar szabadulni a látottak hatásától. A fríz ló oly mértékben különbözik a hétköznapok során megszokott félvér típusú lovaktól, hogy egyszeri látásra a fajta egyedei bármi mástól megkülönböztethetők.
Kincsem bárkivel is állt ki, mindig győzött. Aki alábecsülte és nem rá fogadott, az bizony rossz lóra tett...
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
Hollywood-i sztár, mert színe és mintázata miatt nagyon mutatós a kaland - és horror filmekben. Igaz ugyan, hogy szelíd fajnak tartják, de nem árt tudni, hogy ennél a fajnál regisztrálták a legtöbb marást is. Veszélyes szépség és nem háziállat, ezért csak kellő elkötelezettséggel és a gondozási szabályok pontos ismeretével érdemes tartani. De úgy nagyon...
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós