1296. Bullmasztiff, a gyerekbarát kutya
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
Ki hinné, hogy eredetileg vadászkutya volt a ma már inkább bárányra, mint kutyára emlékeztető bedlington terrier! Értelmes, tanulékony, igen tiszta kutya.
Az eszkimó kutya eredeti, az Északi-sarkvidék mostoha körülményei között kialakult természetes fajta, az eszkimók mindenes kutyája, a lajka amerikai megfelelője.
A csivava (chihuahua) divatos, 15-20 cm magas kutya. A legkisebb kutyácskák akár egy pezsgős edénybe is beleférnek.
Télen a jó gazda gondoskodik kedvence komfortérzetéről. A kutyák ugyanúgy megfázhatnak a hidegben ahogyan mi. Még akkor is, ha a dús szőrzetük miatt azt gondolnánk, hogy kellően fel vannak vértezve a hideg ellen. A hó, az eső és ónos eső is károsítja a kutya bőrét is. A kabát tehát legkevésbé divat kérdése, mint inkább az egészségügyé. Legfontosabb dolog a megelőzés! Válasszunk megfelelő ruhát nekik!
Kogának nagy valószínűséggel olyan baja van, ami miatt állatorvoshoz kellene vinni. Sok esetben azért hagyja abba az evést és válik apatikussá, mert betegség vagy bizonyos vitamin- és nyomelemhiány miatt legyengül. Ezeket a problémákat állatorvos tudja megállapítani és gyógykezelni.
A rendszeres fésülésen kívül más teendő nincs a nyuszival.
Igen, Betadine oldattal vagy kenőccsel lehet kenegetni. Ha nem sebesedik tovább és abbahagyja a rágást, nincs ok aggodalomra, mert lehetséges, csak egy múló duzzanat az injekció helyén. De ha terjed a seb és továbbra is rágja, feltétlenül mutassa meg állatdokinak.
Szerintem ez "növényegészségügyi" kérdésnek tűnik és ajánlanám a www.edenkert.hu weboldalon a növénydoktort. Ők biztosan tudnak kellő választ adni a narancssárgás elváltozással kapcsolatban. A válaszuktól függően eldöntheti, hogy kiveszi-e a faágakat vagy nem. Személy szerint én kicserélném a faágakat, de szárazakra.
Szerintem az etetési stratégia jó volt, még ezek mellé magokat (köles, stb.) lehetne adni. Túletetni nehéz az ilyen fiókákat, mert ha tele a begyük, akkor már nem fogadják el a felkínált eleséget. Sajnos a legkörültekintőbb nevelés mellett is sokszor előfordul, hogy elpusztulnak a fiókák, ennek pontos okát nehéz kideríteni, nyilván nehéz biztosítani a természetes körülményeket. Azonban próbálkozni, segíteni mindig érdemes, mert az otthagyott fiókákat nemigen tudja az anyjuk felnevelni. Legtöbbször macskák áldozatai lesznek.