1296. Bullmasztiff, a gyerekbarát kutya
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
Ki hinné, hogy eredetileg vadászkutya volt a ma már inkább bárányra, mint kutyára emlékeztető bedlington terrier! Értelmes, tanulékony, igen tiszta kutya.
Az eszkimó kutya eredeti, az Északi-sarkvidék mostoha körülményei között kialakult természetes fajta, az eszkimók mindenes kutyája, a lajka amerikai megfelelője.
A csivava (chihuahua) divatos, 15-20 cm magas kutya. A legkisebb kutyácskák akár egy pezsgős edénybe is beleférnek.
Télen a jó gazda gondoskodik kedvence komfortérzetéről. A kutyák ugyanúgy megfázhatnak a hidegben ahogyan mi. Még akkor is, ha a dús szőrzetük miatt azt gondolnánk, hogy kellően fel vannak vértezve a hideg ellen. A hó, az eső és ónos eső is károsítja a kutya bőrét is. A kabát tehát legkevésbé divat kérdése, mint inkább az egészségügyé. Legfontosabb dolog a megelőzés! Válasszunk megfelelő ruhát nekik!
Sajnos lehetséges, hogy maradandó károsodást szenvedett a légzőszerv, de érdemes kipróbálni az antibiotikumos orrcsepp használatát, gyulladáscsökkentőket, illetve légzéskönnyítő gyógyszereket. Sok esetben ezek megszüntetik a megváltozott légzési hangot.
A poros forgács sok megbetegedésnek lehet a kiváltó oka, ezért sohasem szabad kisállat alá rakni. Azonban lehet még a háttérben bakteriális fertőzöttség is a leírtak alapján, ezért javasolnám, ha még egyszer jelentkeznek a tünetek, nézessék meg állatorvossal. Addig is ügyeljenek arra, ne érje huzat az állatot, egyenletes hőmérsékletű szobában legyen, és a forgács sohasem legyen poros!
Szükséges a sünök féreghajtása a vásárlást követően. Gyakran előfordul külső parazitával történő fertőzöttség is náluk, ezért javasolnám, hogy lássa állatorvos a süniket közvetlenül a vétel után.
A leírtak alapján nagy a baj. Az állat a táplálékfelvétel hiányától ki van száradva, éhezési állapotba került. Ennek oka nagyon sok minden lehet. Egyszerű okként lehet említeni a fog túlnövését, ami akadályozhatja a táplálékfelvételben. Ez a probléma könnyen kezelhető, és az állat meggyógyul. Viszont lehet a kórok más, amit minden esetben csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni. Azt javasolnám, minél hamarabb lássa a kisállatot állatorvos.
A ketrec nyalogatásának több oka lehet, nem biztos a vitamin- vagy nyomelemhiány. Kifejezetten rágcsálóknak való vitamint ajánlok, pl. Gervivet Nager rágcsálóvitamint. Azonban a rács nyalogatása történhet unalomból, rágófa hiányából, szomjazhat is az állat, vagy akár mozgásra lenne szüksége. Elképzelhető, hogy nem kap elegendő szénát, rostot, ezért rosthiányból vagy fogtúlnövési problémából viselkedik így. Vigyázni kell azonban a gyümölcs adásával, hiszen a benne levő cukrot és más édességet csak nagyon kis mennyiségben tolerálja a szervezetük, hamar cukorbetegekké válhatnak. Legfeljebb almát vagy más, kevés cukortartalmú gyümölcsöt kaphat hetente kétszer.