1296. Bullmasztiff, a gyerekbarát kutya
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
A bullmasztiff 60%-ban masztiff, 40%-ban bulldog. A régi angol masztiffok bulldoggal átkeresztezett elődeinek formáját többé-kevésbé őrző, de szilárdabb szervezetű, mozgékony kutya.
Ki hinné, hogy eredetileg vadászkutya volt a ma már inkább bárányra, mint kutyára emlékeztető bedlington terrier! Értelmes, tanulékony, igen tiszta kutya.
Az eszkimó kutya eredeti, az Északi-sarkvidék mostoha körülményei között kialakult természetes fajta, az eszkimók mindenes kutyája, a lajka amerikai megfelelője.
A csivava (chihuahua) divatos, 15-20 cm magas kutya. A legkisebb kutyácskák akár egy pezsgős edénybe is beleférnek.
Télen a jó gazda gondoskodik kedvence komfortérzetéről. A kutyák ugyanúgy megfázhatnak a hidegben ahogyan mi. Még akkor is, ha a dús szőrzetük miatt azt gondolnánk, hogy kellően fel vannak vértezve a hideg ellen. A hó, az eső és ónos eső is károsítja a kutya bőrét is. A kabát tehát legkevésbé divat kérdése, mint inkább az egészségügyé. Legfontosabb dolog a megelőzés! Válasszunk megfelelő ruhát nekik!
Az almacsiga legfeljebb az elpusztult halak teteméből eszik - ahogy szinte az összes hal. A felsorolt halak alapján egy nagyon vegyesen és nem igazán jól társított akváriummal állunk szemben, ha ez kis helyen magas darabszám mellett van, akkor önmagában a stressz is végezhetett a hallal vagy halakkal (azt sajnos nem írta meg, hogy milyen és mennyi hal pusztult és tűnt el), Ha semmit nem talált a hal maradványaiból, akkor az akvárium környékén is érdemes lehet alaposabban körülnézni... A felsorolt halak közül egyébként a xifók és a szumátrai díszmárnák hajlamosak a csipkelődésre illetve egyes algaevő-fajok is ilyen méretben agresszívak lehetnek, azonban ha ezek miatt pusztul el egy hal annak előjele szokott lenni, a csipkedett halon látszik a szakadozott úszó illetve, hogy bújkál, a csipkelődős halak is inkább a stressz által, mint fizikailag végezhetnek egy hallal, ezért is nagyon fontos a megfelelő társítás és az akvárium lakóinak egészségi állapotát rendszeresen ellenőrizni.
A Brachypelma vagans, vagy mexikói vöröspotrohú madárpók, azon madárpókok közé tartozik melyek a zavarás esetén (vagy bármikor mikor fenyegetve érzik magukat), az utótestükről csalánszőröket rugdosnak a támadó felé. Ezt a magatartást a külföldi hobbitársadalom "bombázásnak" nevezi. A szőrök a bőrre kerülve égető érzést, a szembe kerülve pedig gyulladást okozhatnak. Pont ezért a védelmi fegyver miatt az ilyen pókok mérge viszonylag gyenge. Az, ha az ön pókja már a teljes potroháról lerugdosta a szőrt, azt jelzi, hogy kicsit "túl sok" figyelmet szentelt neki az utóbbi időben. Ez egyébként komolyabb problémát nem okoz a póknál, a következő vedlésnél minden szőre újból meglesz majd. Tanácsként azt tudom javasolni, hogy ne nyúlkáljon ennyiszer a terráriumába, ne nézze meg naponta 20szor hogy "minden rendben van-e". A pókok (akárcsak a legtöbb hobbiállat" szereti ha békén hagyják őket.
Lehet viselkedésprobléma (tehát pszichés eredetű) rendellenes étvágy,de lehet valamilyen eddig ismeretlen szervi megbetegedés következménye is. Mindenképpen javasolnám a kivizsgáltatást. Csak néhány példa,ami miatt lehet rendellenes étvágy: vérszegénység,pajzsmirigy megbetegedés,mellékvese kóros működése,májbetegségek,emésztőenzim hiány,cukorbetegség,nem megfelelő táplálék emésztés illetve felszívódás, stb. Mindezek kiszűrésére mindenképpen kellene vérlabor vizsgálatot,bélsárvizsgálatot csináltatni.szükség esetén röntgen,hasi ultrahang vizsgálat is szóba jöhet,mert előfordulhat bélelzáródás is a kóros idegen anyag felvétel következtében. Ha szervi bajt nem találnak a cicánál,akkor a pszichés problémáját kell kezelni,aminek megállapítása nem egyszerű dolog,de van lehetőség a megoldására.
Elképzelhető hogy a viszketést próbálja így enyhíteni. Ki kell venni a cipőt és bőrre cseppenthető gomba és atkaölő szerrel kezelni.
Egyrészt a jelenség mögött az lehet hogy a kutya elkényeztetése, ´elemberesítése´ olyan hatással van a kutya dominanciájára, amelyből eredően nem tűri a testkontaktust Másrészt lehet túlzott terület-, személy-, tárgy védelem jelensége is. Csak a helyszín és a kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet érdemi tanácsokat adni.