1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
A patkány/egér -méreg okozta mérgezés nagyon súlyos állapotot tud előidézni, ami akár halálos is lehet. Ezt a mérgezést elméletben könnyű kezelni, a gyakorlatban azonban ez nem így van. A K vitamin, mint ellenszer, önmagában már nem hatásos akkor, amikor már alig van vér az erekben. De akkor sem lehet megígérni a gyógyulást, ha mindent megkap a beteg, amit ilyenkor adni kell. Sajnálom, hogy így alakult a történet, ahogy, de ebben a pakliban ez is benne volt.
Azt javasolom keressen egy megbízhatót, mert a tünetek alapján legalább húsz okot tudnék felsorolni... Mindenképpen kivizsgálásra lenne szükség (fizikális, vérlabor, ultrahangvizsgálat stb.).
a füstölés és érlelés nem felel meg a minimum fél órás hőkezelésnek. Nagyon helyesen teszi, ha ilyen készítményeket nem ad kutájának, macskájának. Remélhetőleg nem esik baja a kutyának, mert nem gyakori betegségről van szó, és bízzunk benne, hogy az itthon ,üzletekből vásárolt húsáruk ellenőrzött termékek.
Meztelen malacoknak melegebb hőmérsékletre van szükségük. A ketrec fölé lógatott infralámpa segíthet, de vigyázzon a megfelelő távolságra! 25-28 foknál semmiképpen ne legyn melegebb alatta, illetve a ketrec egy része ne érjen alá, hogy félre tudjanak vonulni, ha túl nagy a meleg.
Kedves Gazdi! A köhögésnek nagyon sokféle oka lehet. Lehet ez egy egyszerű meghűlés következménye, de lehet akár az ún. kennel-köhögés betegség tünete is. Megfelelő kivizsgálás nélkül csak találgatni lehet, hogy mitől köhög a kiskutya. Van mód természetes hatóanyagokkal (gyógynövények, homeopátiás szerek) való kezelésre is. Ahhoz, azonban, hogy tudjak Önnek javasolni ilyen készítményt, sajnos nagyon kevés az információ, amit leírt. Fontos lenne tudni, hogy mikor kezdődtek a tünetek, tehát mióta tart a köhögés, volt-e valami előzménye, a köhögés mellett van-e más tünet (bágyadtság, láz, étvágytalanság, hasmenés, ... stb.). Amennyiben szeretné ilyen jellegű terápiával kezeltetni kedvencét, szívesen segítek, kérem hívjon: 06 (20) 928-4425 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos