1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Amíg nem tudja, hogy mi ellen kellene védekezni, nem nagyon lehet használható tanácsokat adni. A nyestfélék valóban gyanúba hozhatók, ellenük azonban nagyon nehéz (szinte lehetetlen) védekezni. Az aprójószág biztonságos bezárása lehet megoldás.
Igen a fehér váladék hüvelygyulladás jele lehet, kellene egy hüvelyvizsgálat, azonban lehet, hogy a tüzelés is megkezdődött. Ha tenyésztési szándék van, meg kellene mutatni egy állatorvosnak, hogy ki tudja zárni a gyulladást.
A madaraknál idősebb korukra (is) jellemző, hogy ritkulhat a kültakarójuk. Mindenesetre nem ártana külső élősködők ellen kezelni, pl. Ivermectin light spot on készítménnyel. Folyamatosan legyen előttük ásványi anyag készítmény, hetente kapjanak vitamin kiegészítést. Az olyan készítmények, mint az évtizedekkel ezelőtt favorizált, ivóvízben oldható Jolovit, a díszmadártartásban már idejét múlt, mivel jellegzetes szagát, ízét a madarak többsége nem kedveli és mire annyira megszomjaznának, hogy elfogyasszák, már véget is érhet az egy-két napos kezelés. Inkább a korszerűbb kiegészítők közül válogasson, mint a Hema termékei, vagy a galambászok körében népszerű német gyártmányú készítmények.
Csak általános válaszokat tudnék adni. Nem a fajta a legnagyobb kérdés egy ilyen helyzetben. A legfontosabb, hogy jó helyről, jó tenyésztőtől válasszanak kutyát. Azt is figyelembe kell venniük, hogy milyen életmódot élnek a szülők, hogy mennyi időt tudnak a kutyával tölteni stb. Kérem, olvassa el a "Honnan vásároljunk kutyát?" című cikket. Ha követi a benne leírtakat és jó helyről vásárol jó vérvonalú kutyát - biztosítja a legtöbbet, amit egy kutya kiválasztásánál megtehet. Mindez, sajnos még mindig nem garancia arra, hogy esetleges rejtett hibák vagy genetikai problémák később kiderüljenek. Ha követi a cikk tanácsait, így tudja megelőzni a legtöbb problémát és a kislányának - kislánya mellé a legmegfelelőbb kutyák kiválasztani.
Dió 7 hónaposan párzott először, kutyusoknál ez az ivarérés ideje. Nem írja, hogy lett-e ellenőrizve a vemhesség ténye. Valóban egy néhány napos, lázzal, levertséggel, hányással járó betegség adott esetben okozhat vetélést, azonban ennek lett volna látható jele, ha az ellés rendes idejében, azaz kb. 2 hónappal a tüzelés után esett volna ebbe a betegségbe. Tehát kérdéses, hogy Dió egyáltalán vemhes volt-e.Meddőség fennállását a túl korai párzás miatt nem valószínűsítem, a betegséggel kapcsolatban kevés az információ, a kutya kivizsgálása javasolt. Hogyha - ahogyan írja - 13 hónapos most Dió, akkor a következő tüzelésének jönnie kell, nem feltétlenül kóros, ha eddig nem tapasztalták.