1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Talán a rendszeres fizikai kapcsolat, az állandó kint lét biztosítása a cél, amit szeretne elérni. Ez különösen a kézzel nevelt nimfák igénye. Ha nincs lehetőség a kaliton kívüli tartásra, akkor talán párt kellene venni mellé, vagy más megoldás nem lévén, új gazdit kell találni számára.
Ha a madárnak van és természetes állagú a széklete, akkor nincs ami megbetegedésre utalna. A hullámos papagáj optimális napi fejadagja magkeverékből 2-3 cl keverék. Talán ennyit kellene tenni elébe és akkor nem "eheti túl" magát.
Ennyiből szinte semmit nem tudok mondani. Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehetnek hasi fájdalmai, de szívelégtelenség vagy epilepsziás roham sem kizárt.
Valószínűleg krónikus külső hallójáratgyulladása van kutyusának. A megoldás: kétoldali ún. Zepp-Hinz műtét, azaz a külső hallójárat megnyitása, lerövidítése, majd utána célzott antibiotikumos kezelés (ami ha jól láttam a baktériumokat: szájon át ciprofloxacin, fülcsepp pedig gentamycin kombinált csepp pld.). Ha ezt végigcsinálja akkor a gyógyulás sikeres (2 hét) - ha természetesen nincs a hallójáratban daganatos elváltozás -, kiújulás esélye max. 5-10% élete során, de ebben az esetben is jól kezelhető. Az anyagi része pedig: szerintem jobban jár, ha ezt most egyszerre végezteti el (a teljes ktg. szerintem max. 60-70EFt=műtét, kötözések, antibiotikumok stb.), mintha hagyja, és több évig fizet a kezelésekért és az antibiotikumokért, közben pedig nem változik semmi... Az ilyen krónikus külső hallójáratgyulladásnak egyébként komolyabb szövődményei lehetnek, ráterjedhet a közép- és belsőfülre is, ami már maradandó károsodáshoz is vezethet...
A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy az állat mégiscsak vemhes. (Daganat gyakorlatilag soha nem jelentkezik egyszerre minden emlőn. ) A biztonság kedvéért mutassa meg az állatot az állatorvosuknak.