1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Nem biztos, hogy beteg a kígyó. Vedlés közeledtével a kígyók szeme elhomályosodik, szürkévé, opálossá válik. Ilyenkor a régi és a képződő új bőr között ún. vedlési folyadék halmozódik fel, ami az elszíneződést okozza. Ennek során a kígyók rosszabbul látnak és gyakran elvonulnak a rejtekhelyükre. Sokszor a táplálkozást is beszüntetik. Ha mindkét szemén jelentkeztek a leírt tünetek, úgy elképzelhető, hogy vedléshez készül. Ez természetes jelenség. Ha csak az egyik szemén tapasztalható a probléma, úgy nagy valószínűséggel valamilyen sérülés érhette a kígyót, ami állatorvosi ellátást igényel.
A hasmenés többféle betegség tünete is lehet (bélgyulladás, táplálék intolerancia, paraziták, stb.). Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi van a háttérben. Ehhez szükség lehet bélsár- és vérvizsgálatra is. A legjobb, ha felkeresik a kezelő állatorvost.
A lakásokban tartott papagájok vedlése általában folyamatos tollváltás, de előfordulnak intenzívebb időszakok is. A jelen tollhullás oka is ez lehet. Amennyiben a madár kóros mértékben, nagyobb egybefüggő testfelületen kopaszodni kezdene, akkor forduljon állatorvoshoz.
1./ nem késő 2./ nagyban hozzájárulhat a kutya jelenlegi szexuális indíttatású viselkedésének enyhüléséhez, de nem egyedüli megoldás 3./ nem
A könnytől gyakran lesznek barna foltok más kutyusokon is, főleg akkor feltűnő ha a blöki fehér szőrű. Ezt vagy rendszeresen eltávolítod valamilyen speciális termékkel. Jó ha oldja egy kicsit zsírt is. Itt találsz több ilyen terméket: http://www.selbruha.hu/webbolt.php?k_csop=42 Vagy lehet kapni már gyógyszert is erre. Egy állatorvos honlapján olvastam erről a szerről. Azt tudom, hogy kúra szerűen kell adni nekik, de nem tudom,hogy valóban jó-e. Állítólag nincs mellékhatása, segít lebontani azokat az anyagokat a könnyben, amik befestik a bundát. Sosem találkoztam még vele, de állatorvosoknál már elvileg lehet kapni. A nevére sajnos nem emlékszem.