1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Lehetőséget kell találnia, hogy minél hamarabb állatorvoshoz vigye. Így látatlanban semmit sem lehet mondani, a sérülés okát és a kezelést is csak egy szakértő tudja megállapítani, illetve meghatározni. Kérem, keressenek fel sürgősen egy jó szakembert!
Sajnos ilyenkor már nem sok mindennel lehet segíteni, a kecskét a laktációra az ellés végén kell előkészíteni, ha a tejmirigy nem alakul ki, esetleg gyulladt-mastitises, akkor ebben a laktációban már kevés az esélye a tejelés beindulásának. Azt javaslom, dajkásítsa a gidákat és a gyulladt tőgyet helyi "tőgyinfúzióval" kezeljék.
Ez lehet gomba vagy allergia is. Ha éles széle van, és kerek a folt, az inkább gomba, ha csak ritkul és szabálytalan a folt, az inkább atka, de ha szabálytalan a folt és kaparja, az lehet allergia vagy száraz bőr is. A szőre hullhat erősebben amiatt, hogy jön a jóidő, bár nem szabadna lekopaszodnia foltokban. Én a helyedben megmutatnám egy állatdokinak. Ő látni fogja a milyen az a szőrhiányos terület és meg is tudjátok beszélni vajon mi okozhatja!
Tulajdonképpen bármit kaphat, amit szeret, de tudnia kell, hogy a kutya nem gyerek, és a gabona alapú, cukrozott termékek egyáltalán nem tesznek jót neki. A kistestű kutyafajoknál emésztési problémákat okozhat, és súlyosan károsítja a kutya fogait. Ha tanácsolhatom, inkább kínálja szuperprémium kutyatápokkal, vagy főzzön neki való ételeket!
Dr. Vajdovich Péter kollégámat (egyetemi docens, PhD, Dipl. ECVCP) javaslom őszinte szívvel. Elérhető a 30 2805502-os telefonszámon.