1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Viselkedési problémákat számtalan betegség, tartástechnológiai hiányosság okozhat. A "dörgölőzés" hátterében nagyon gyakran atkás fertőzés vagy vedlési rendellenesség szokott szerepelni. Egyéb problémák, amelyek hasonló tünetet okozhatnak: kisméretű terrárium, nőstény kígyó esetében tojásrakó hely hiánya, stb. Minndenképp állatorvosi vizsgálat szükséges, hogy tisztázódjon a furcsa viselkedés oka.
Kedves Állatbarát! A lesoványodás lehet a fogától is. A szőrhullás külső élősködő vagy hormonális hátterű, de ez attól függ, milyen nemű az állat. Az ételek összetételét is kellene tudni, ezért javaslom, mindenképpen vigye el szakállatorvoshoz. Szívesen látjuk a Család Utcai Rendelőnkben. Üdvözlettel: dr. Varga József
A kérdéssel kapcsolatosa válaszom első részében kénytelen vagyok megkérdezni azt, hogy valóban keresztező szalag szakadása van-e a kutyának, mert ez a körülmény lényegesen befolyásolja, hogy a műtétnek valóban van-e értelme, illetve, hogy mit és mennyire tud segíteni. Egy év alatti kutyáknál ebben a fajtában viszonylag ritka a szalag szakadása, gyakrabban fordul elő. hogy a tapadási helynél szakad ki a csontfelületről a szalag. Ennek másak a gyógyulási vonatkozásai, mint a valódi szalgszakadásnak. A keresztező szalag szakadásnak kétféle műtéti megoldását alkalmazzák (ezt most nem részletezném különösebben), mindkettőnek jók lehetnek a kilátásai. Jó kezű sebész, megfelelő technika, a műtéthez és az utána történő utókezeléshez jól viszonyuló kutya és gazdi együttese akár tökéletes mozgást eredményezhet. Tény azonban, hogy ez nem egy egyszerű műtét, és sok esetben nem teljesen úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt várjuk. Ilyen helyzetekben lehetnek kisebb-nagyobb problémák.
Amit észrevett, az nem kóros kölyökkutyáknál.
Üdvözlöm! Az említett tünetek alapján érdemes lenne egy korrekt (!) állatorvosi vizsgálat a kutyájuk lábával kapcsolatban (RTG vizsgálattal együtt). Több olyan probléma is felmerülhet, ami azonnali (akár sebészi) beavatkozást igényel, különben az állapot csak tovább romolhat.