1306. Miért úszik a bálna?
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
Tudta, hogy a legkorábbi bálnák farkas méretű szárazföldi emlősök voltak? Ma már tudjuk, hogy a hatalmas kék bálna egy különös anatómiai fordulatnak köszönheti az úszó képességét. Lássuk, mi volt ez!
A kis hörcsög étvágyát még maga Chopin sem tudta volna elvenni... mindegy, mi történik, a hörcsög eszik tovább! Kukkants bele a videóba! Érdemes!
A szent állatként tisztelt tibeti spánielt a tibeti szerzetesek évszázadokon keresztül arra használták, hogy kis taposómalmok segítségével hajtsa imamalmaikat.
Újabb tanulság! Ami a fajta kiválasztásánál első blikkre előnynek tűnik, később válhat hátránnyá is. Mindig tanul valamit az ember ...
Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!
Nem csak a cicát kell a kutyához szoktatni, ha nem elsősorban a kutyát a macskához. A kutya neme semmilyen garanciát nem ad arra vonatkozólag, hogy miként fog reagálni a macskára. A macskák darabszáma nincs hatással az eredményre, …, ha nem működik a dolog akkor kettőt nehezebb tovább adni, illetve ha kettőt tép szét a kutya az nagyobb veszteség. Kérdésére "Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG" című könyvéből kaphat részletes választ.
A megfázásos tünetek általában pár napon belül maguktól is megszünnek, ha a madár tovább tüsszög, úgy valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Megjegyzem a papagájokra ritkán jellemző a "klasszikus" megfázás, leggyakoribban inkább chlamydia fertőzés mutat hasonló tüneteket. Nem javaslom sem a "népi kuruzslást", sem az autodidakta humán gyógyszerezést, mivel adagolása, hatása kiszámíthatatlan. A méz mennyisége, pláne, hogy naponta eteti,soknak tűnik, ami elhízáshoz vezet. Az sem mindegy, hogy honnan szerzi be a mézet, mivel más az összetétele egy valódi, megbizható méhészetből származó méznek és más az üzletekben sokszor felbukkanó(a közelmúlt média adatai szerint, ha jól emlékszem, ez az arány 40% körüli a nagy kereskedmi láncokban), mesterséges mézutánzatnak, mely lehet, hogy olcsó, de főként csak cukrot tartalmaz. A nagysándornak inkább magokat adjon szárazon, vízben puhítva és csíráztatva, kapjon gyümölcsöket és csonthéjasokat (naponta egy-két diónyi mennyiséget), valamint, ahogy tavaszodik megjelennek a rügyes ágak, melyek közül különösen jó élettani hatásúak a fűzfa vessző rügyei és a vékony kérge.
A Betadin sebfertőtlenítésre hígítás nélkül használandó. A frissen keletkezett sebre legtöbbször egyetlen alkalommal is elegendő. Hogy milyen jellegű lehet a sérülés, az jobban eldönthető, ha jó minőségű képet küldene a róla. Ha nem megoldható, érdemes lenne állatorvosnak bemutatni. A papagájt mindenképp engedje ki az odúból, mert ott vergődve még több sérülést szerezhet! További hasznos információkat szerezhet, ha átolvassa a nimfákról szóló korábbi bejegyzéseket.
A nád fűféle, nem valószínű, hogy bármi bajuk legyen a papagájoknak, ha csipegetik. A nimfák vízfogyasztása elenyésző, különösen a téli időszakban.
Ilyenkor csak egyetlen dolgot lehet javasolni: azonnal irány egy állatorvosi ügyelet! (Tudomásom szerint szegeden van elérhető állatorvosi ügyeleti rendelés.)