1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Nem tudom, milyen alom lehet a nyuszi alatt, de meg kellene próbálni másfélét is, mert előfordulhat, hogy allergiás egy bizonyos fűfélére, forgácsfélére, de az is lehet, hogy poros, esetleg szennyezett az alom és ez irritálja a nyuszit. Ha így sincs javulás, akkor lehet, hogy valamiféle felső légúti (fertőző) betegsége van és ezért prüszköl. Állatorvos tud adni vagy felírni megfelelő szem- vagy orrcseppeket. Remélem hamarosan elmúlik a nyuszi prüszkölése!
A kutyáknak való nyakörv szerintem nem lesz végleges megoldás. A legtöbb ilyen nyakörv hatékonysága elég korlátozott és nem is tartós, ráadásul csak kutyák/macskák számára állították elő, ezért a hatóanyaga sem biztos, hogy megfelel bárányoknak. El kellene menni állatpatikába, ahol kapható juhok számára is alkalmas fürösztőszer, vagy fel kell keresni egy állatorvost, aki injekcióval tud segíteni a problémán, ami mind a külső, mind a belső élősködőket elpusztítja.
A fiókák begytájéka akkor szokott kidudorodni, ha éppen tele van eleséggel. Ez teljesen természetes jelenség. Ha egy ideig nem kapnának enni a szüleiktől, rögtön lelaposodna a terület a begy üressége miatt.
Igen, lehet fürdetni, például hígított samponnal, de meg is kell szárítani utána. Lehet a karmát is vágni és a fülét is tisztítani.
A csupasz has vedlési/tollnövekedési problémára utalhat. Vitamincseppeket kellene vásárolni neki, amiket vízbe kell adagolni és figyelni a változatos táplálásra. Ha ez sem segít, akkor állatorvosnak kellene megmutatni, mert egyéb betegség is lehet a háttérben. A túl sok kotlás is vezethet egyébként ilyen problémákhoz. Jó lenne, ha nem hagynák, hogy ennyiszer üljön a tojásokon (inkább ki kellene venni alóla), mert ez gyengítheti az ellenállóképességét. Valószínűleg terméketlen tojásokról van szó, az is lehet, hogy nem is párosodnak a hímmel (ezt meg kellene figyelni) és ezért nem tudja őket kikölteni a tojó.