1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Kedves Érdeklődő! A repülővel való utazás eléggé megviseli az állatok többségét, így ezeket a pici állatokat is. Állatot szállítani lehet utastérben (PETC), és poggyásztérben (AVIH). Bármelyik megoldást is választja, mindenképpen előre kell jeleznie azt a légitársaságnak, ahogy a különleges igényeket általában, és lehetőleg addig ne váltsa ki repülőjegyét, amíg a visszaigazolás meg nem érkezik, hiszen el is utasíthatják azt. PETC - A bejelentéshez rendelkeznie kell egy speciális szállítóketreccel, ami megvásárolható bármely kisállatboltban, de akár a repülőtéren is. Ennek mérete is maximalizált, el kell, hogy férjen a gép ülése alatt, és a ketrec súlya (állatostul) nem haladhatja meg a 7-8 kg-t (ami persze hörcsög esetében nehezen állna fent). Meg kell adni a ketrec paramétereit (szélesség-mélység-magasság) és az állat fajtáját. De még így is előfordulhat, hogy visszautasítja a légitársaság a kérelmet, mert a fedélzeten csak maximum 2, ugyanolyan típusú állat utazhat (ha már regisztráltak pl. egy kutyát, más fajtájú állatot nem fognak engedélyezni). AVIH - Szintén be kell jelentenie, de ennek menete már a "cargo-szállítás" menete szerint zajlik. Ez a kevésbé humánus megoldás, mint a poggyászként szállítás, ugyanis a csomagtérben a hőmérséklet jelentősen lecsökken, és a gazdi nyugtató jelenléte sincs meg. Ez esetben is rendelkeznie kell a speciális szállító-boxxal, valamint azt megfelelően kell felszerelni - pl. melegítő alkalmatosság, valamint meg kell jelölni a csomag szállítási irányát (melyik a doboz teteje). Összességében egyik megoldás sem túl kedvező az állatok szempontjából, hatalmas stressz éri őket az utazás folyamán, még akkor is, ha a London-Budapest közvetlen járat repülési ideje 2,5 óra. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Érdeklődő! Ez mindenképpen orvosi vizsgálatot igényel (meg oltani és féregteleníteni is kellene).
KEdves Érdeklődő! Ha házi koszttal szeretné etetni a cicáját, akkor javaslom olvassa el dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyvet http://www.libri.hu/konyv/mit-egyen-a-macskam.html cikkek a témában: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese/4778/ http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-macskatap/5298/
Az égési sérülések különböző fokozatúak lehetnek (enyhétől a súlyosig). Ezért az ellátásuk is ennek megfelelő. Friss égési sérülés esetén (amíg az állat szakszerű ellátást nem kap) a hűtés a legfontosabb (hideg vizes öblítés, borogatás). A későbbiekben a hőhatástól sérül bőr (esetleg mélyebb szövetek) kezelésére kerülhet sor az elváltozás fokától függően. Rendszerint antibiotikum ill. gyulladáscsökkentő tartalmú, valamint hámosítást elősegítő kenőcsök jönnek számításba. Esetenként szükség lehet szisztémás (injekció, tabletta) kezelésre is. Bár az enyhe égési sérülések maguktól is gyógyulhatnak (de állatok esetében az égett bőrfelület szennyeződése, fertőződése gyakori), az állattal érdemes felkeresni a kezelő állatorvost már csak azért is, mert az antibiotikum tartalmú kenőcsök, és a fájdalomcsillapítók is vénykötelesek.
Igen elképzelhető, de látatlanban nem tudok mást mondani. Meg kell őt vizsgáltatni állatorvossal. Idős kutyusnak az ízületeivel is baj lehet.