1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Sok türelem kell hozzá! Éreztetni kell, hogy fáj nekünk, amit tesz. Rá kell szólni, le kell szidni kissé emelt hangon, esetleg aprót rá is lehet legyinteni az orrára, ha a szó nem segít. Az idegeneket csak úgy fogja elfogadni, ha rendszeresen találkozik a gazdáján kívül másokkal is, akik szintén türelmesek vele, nem félnek tőle, kedvesek fele. Egy idő után megszokja a jelenlétüket, közeledésüket. Jutalomfalatokkal is segíthetjük a "tanulást". Persze azért bizonyos fokú tartózkodás az idegenektől hasznos is lehet.
Szerintem van, kb. egy-két hónapos kezelést mindenféleképpen megér. Ne várjanak azonnali jótékony hatást, csak a hónap elteltével.
Mivel hüllőknél a vesék által kiválasztott vizelet és a bélsár is egy nyíláson távozik (cloaka), ezért előfordul, hogy néha hígabb, néha sűrűbb állagú székletet látunk és a színe is változhat. Így látatlanban azt gondolom, hogy a leírt kétféle széklet is erre utalhat.
Kereskedésekben általában jó minőségű és tisztított homokot lehet kapni és ez törpehöriknek is megfelel, szerintem.
Tudomásom szerint nem, csak ha a teknős feje víz alatt van.