1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Ha minőségi táppal (pl. Eukanuba, Royal Canine) eteti valaki a kutyáját, akkor nagyon hamar meglátszik a szőrminőség-javulás. Ha kap még szőrkondícionáló vitamintablettákat is, akkor meg pláne! Ettől függetlenül én megmutatnám állatorvosnak, hátha más betegség áll a "vattásodás" hátterében.
Ezt gyakran mesélik macskatulajdonosok. Szerintem poénos a dolog. Semmi kivetnivalót nem találok benne. Ráadásul nem is tudom, hogy lehetne tálból ivásra szoktatni egy cicát.
A hullámos papagájoknál a nemek elkülönítése igen egyszerű: a hímek viaszhártyája (orra) kékes színű, míg a tojóké barnás árnyalatú.
Ha nem valami betegség okozza az étvágytalanságot, akkor valószínűleg fog enni, nehogy éhen haljon. Azért megkérdezném még a tenyésztőt, hogy milyen eledelt kapott nála a kutyus, és azt kellene adni neki továbbra is. Egyébként az angol bulldogok hajlamosak a válogatásra és lelkileg is eléggé meg tudja őket viselni a gazdiváltás. Ilyenkor sok idő kellhet nekik az akklimatizálódáshoz. Szóval mutassák meg állatorvosnak, amúgy meg kedveskedjenek neki finomságokkal.
Lehet, hogy ásványisó-hiánya van! Kellene venni neki nyalósót, vitamint, ásványianyag-kiegészítőt. Ha nem változik a helyzet, akkor ő ilyen nyalakodós malac... És valószínűleg nem az utálatát szeretné így kifejezni :)