1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Az angolkórt elsősorban a D3-vitamin hiánya, valamint a kalcium és a mész hiánya okozza. Pótolni kell az ásványi anyagokat, és napozási lehetőséget kell biztosítani a madaraknak. Komplex vitaminkészítménnyel (D3-vitaminnal), valamint szépia és kalcium kiegészítőkkel megelőzhető a betegség. A fiókákat gyógyítani már nem lehet, kicsi a gyógyulás esélye.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Ha nem fél, hogy ellopják, akkor lehet, hiszen nem egy házőrző típusról van szó. Persze télen nagy hidegben inkább bent tartanám és csak rövidebb időkre engedném ki.
Az üres kartondoboz még viszonylag jó választás a macsek részéről, bár furán nézhet ki egy lakás tele üres kartondobozokkal. :) Egyébként nehéz a cicákat jobb belátásra bírni. Rosszalkodás esetén enyhe pöckölés, rászólás ("fujj, nem szabad" - csúnya nézéssel kombinálva), ijesztgetés lehet a megoldás. Ki kell tapasztalni, hogy mi az a módszer, amitől kissé megriad és jobb belátásra tér kedvencünk.
Csukva kell tartani az ablakot. :) Esetleg szúnyogháló, sűrű szövésű rács is szóba jöhet, így legalább csökkentjük a betörés kockázatát is. :)