1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
A természetben bármi előfordulhat! Még olyan is, ami addig Önöknél még soha! Elképzelhető, hogy az első kölyök "születése" inkább vetélés volt a történtek miatt. És a cica szervezete próbálta megvárni a másik cica születéséhez az optimális időpontot. Egy ellés megváltoztathatja egy állat jellemét, emberhez való viszonyulását. Sok állat, aki addig hiperaktív volt, megnyugszik szülés után, vagy éppen kedvesebb lesz. A cica fokozott kedvességében közrejátszhat az is, hogy elveszítette a kölykeit. Szerintem.
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
A pintyfélék és a hullámos papagájok más-más, de sokban hasonló étrendet igényelnek. Javaslom, hogy előre elkészített, minőségi madáreleséggel táplálja őket. A jobb készítményekben minden, a madarak számára fontos/nélkülözhetetlen összetevő benne van. A "hétköznapi, gyakran etetett magvak" között nincs mérgező. A mogyorót, diót inkább csak darálva, a lágyeleséghez keverve célszerű a kistestű madaraknak adni.
Nincs tuti recept. Türelem, sokat ott kell lenni mellettük, fokozatosan közeledni és lassan megszokják a gazdikat!
Szerintem el fog múlni ez a természetes rivalizlás! Nagyon fiatalok még. Mindenképpen külön kellene őket etetni! De az is előfordul, hogy egy kutya "rossz evő"! Ilyenkor nagyon vigyázni kell, nehogy túlzottan elkényeztessük kajaügyileg, mert ez csak tovább ronthat a helyzeten!