1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
A metszőfogaknak minden esetben érintkezniük kell egymással. Ha vágnak belőle, akkor a fogak nem érnek össze, és az állat nem tudni enni vele. Bár ez a fogkopás rendellenes, de ha nem nő túl egyik fog sem, és tud vele rendesen enni, akkor nem szabad hozzányúlni.
A vemhesség alatt nagyon fontos az állati eredetű takarmány adása és a vitaminok. Ennek hiányában sokszor nem képes megelleni a kölyköket az anya, és elpusztul a szülés közben.
Először is a méreganyagot tartalmazó növényeket (pl. gyöngyvirág, egyes szobai növények, stb.) nem szabad etetni. Ezenkívül keveset érdemes adni a salátából, mert permettel lehet szennyezett, ami méreg a malackának. Szintén keveset adjon a K betűs zöldségekből (pl. karalábé, káposzta), mert ezek puffasztanak. Ha valami újat szeretnének adni neki, először csak kevesebbet, mert akár egyéni érzékenysége is lehet.
Az oroszlánfejű törpenyúl külleme nagyon eltér a házinyusziétól. Sokkal kisebb (már kölyökként is), szőrzete is más jellegű (nyaktájékon egy sávban az oroszlánfejűnek hosszú a szőre). Az első tünetek már jól láthatóak 4 hetesen, és a különbség egyre markánsabbá válik.
Sok egymást követő ellés után feltétlenül szükséges a táp kálciummal történő kiegészítése, hiszen a szoptatás sok kálciumot kivett a szervezetéből. Érdemes ilyenkor májvédő gyógyszert (Gluttamax) az ételébe keverni, hiszen a fogyás oka lehet a máj elzsírosodása, amit a sűrű szoptatási periódus váltott ki. Ha ezek után az állapota nem javul, vérvizsgálat indokolt a diagnózis pontosítása érdekében.