1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Ugyanazt, amit a tengerimalacok + sajtot, túrót, de akár eleven szöcskét is! Az alábbi két cikkünket ajánljuk a témában. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Érdemes lett volna a papagáj fajtáját is megjelölni a konkrétabb diagnózis érdekében. A nimfa színmutációkra, különösen az albínó, lutínó színű madarakra jellemző, hogy a fejtető kisebb nagyobb mértékű kopaszsága. Ez ellen nem lehet semmit tenni, ráadásul a tulajdonság öröklődik az utódokban. A kecskepapagájok vedlése lehet kóros mértékű, ami a kalciumhiány miatt jelentkezik és valószínűsíthetően egy aktiválódott vírus az okozója. Természetesen más fajtáknál is lehet tollhullás, valamilyen szervi problémát, mérgezést követő kóros vedlés formájában, de nem ennyire jellemző módon, mint a fenti két fajta esetén. A párban tartott madaraknál tolltépés formájában találkozunk a jelenséggel. Méghozzá oly módon, hogy a tolltépős madár testéről, párjának pedig a fejéről hiányoznak a tollak. Hasonló a helyzet agresszív papagájok esetén, mikor a hímek udvarlás mellett, helyett, a tojó fejéről tépik a tollat.
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.
A leírt tünetek alapján akár méhgyulladása is lehet cicádnak! Haladéktalanul menj vele állatorvoshoz, minél előbb!
A pici fiókákat injekciós fecskendőből érdemes etetni. A csőr deformálódását elkerülendő, kb. egy centiméteres szelepgumi darabot húzzon a fecskendő végére. A táplálék 36-39C´fok hőmérsékletű legyen. Kézzel nevelő tápként nálunk a Nutribird19 és a Kaytee tápok a legismertebbek,melyeket a pici fiókának folyadék állagban, vízhígítással kell adni. A csapvíz baktérium mentesítésére forralást, vagy mikrózást érdemes alkalmazni.