1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).
A tularemia nevű betegséget egy Francisella tularensis nevű baktérium okozza. A kórokozó iránt fogékonyak a különböző vadon élő rágcsálók,pockok,egér hörcsög és megbetegszik a mezei nyúl, különböző házi állatok és az ember is, viszont a patkány és az üregi nyúl ellenáll a fertőzésnek. A házi nyulak és azok változatai, beleértve a különböző törpe és óriás fajtákat az üregi nyúl (Oryctolagus cunuculus) leszármazottai, így őket sem fenyegeti ez a betegség,így nem kell őket oltani.
Sajnos a szoptató macska is újravemhesülhet. A fogamzásgátlásnak több módja van attól függően, hogy a jövőben kívánnak-e még szaporulatot. Ha nem, akkor az ivartalanítást tudom tanácsolni, amennyiben igen, úgy gyógyszeres megoldások jönnek szóba.
Igazából, ami a száján befér! A gőték teljesen ragadozó életmódot folytatnak, mindig élő eleséggel kínálja meg! Ez lehet: giliszta, ebihal, szúnyog lárva, tubifex és kishalak. A felnőtteket heti, 2-3 alkalommal etesse, fiatal korban pedig minden nap.
Ijedtükben szoktak ilyen hangokat adni.