1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Nézd meg, nincs-e tüske, kavics, vagy egyéb szúrós-nyomós dolog a tappancsukba ragadva/fúródva! Hátha emiatt fáj a lábuk! Ha nem találsz semmit, és továbbra is úgy látod, fáj a lábuk, vidd őket állatorvoshoz.
A cicádnak féreghajtót kell adni, ha férges, sőt, már megelőzésképpen is kellett volna kapnia! A macskák, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra, elbujdosnak. Persze a kutyától is könnyen lehet, hogy fél, és ez is lehet az oka, hogy nem jön haza. Mérgezés sem zárható ki, mivel nem szobacica. Ha sikerül megfognod, javasoljuk, hogy mindenképpen vidd el állatorvoshoz, aki ha meggyógyítani nem is, de panaszait, fájdalmait csillapítani tudja, illetve a féreghajtót is tőle szerezheted be.
Nem tudom, hogy milyen a tengerimalacka általános állapota. Ha eszik rendesen, jó kedve van, jön-megy, akkor elképzelhető, hogy valami irritálja a felső légutait (porosabb széna vagy alom). Gyakran megfigyelünk olyan jelenséget is tenyészetünkben, hogy az állat hangosan hörög, majd egy erőteljesebb köhintés után az egész abbamarad, mintha elvágták volna. Ezt valószínűleg egy kisebb falat pellet váltja ki, ami cigányútra ment. Ha a malac általános állapota is rossz, javasolnám, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét! Talán egy baktériumtenyésztés során kiderülhet, hogy mivel állunk szemben, és megkezdődhet a célirányos kezelés is.
A nyelven gyakran találni pigmentált foltokat. Ezek mérete néha elég nagy is lehet. Az is lehetséges, hogy valami genetikai ok áll a háttérben., Ha más tünete nincs, életműködése normális, akkor csak emiatt nem kell aggódniuk!
Más oka is lehet,hogy a nyuszi nem rág. Lehet,máj probléma, gyomorban zootrichobezoár stb, ezért fontos lenne,hogy minél előbb menjenek vissza az állatorvoshoz további kivizsgálásra. A felületes bódítás elég jól tolerálják a nyuszik, így most a legfontosabb a nem evés okát megtalálni. Addig is próbálják fecskendőből etetni zöldséges bébiétellel.