1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Az étvágytalanság hátterében az alacsony hőmérséklet mellett más tényezők is szerepelhetnek. A kedvezőtlen tartási körülmények mellett számtalan betegség egyetlen otthon észrevehető tünete az étvágytalanság. Lehet a hűvösebb időjárás miatt csökken a teknős étvágya, de az is lehet, hogy csak válogatós. Állatorvosi vizsgálat javasolt a betegségek kizárása érdekében.
Nem véletlen, hogy sok helyen találni a szobatisztaság leírását és nem a ´kerttisztaság´ leírását, mert a mai civilizált társállattartás esetében az előbbire van tömeges igény. Szerencsére egyre kevesebb az udvaron, kertben tartott kutya és egyre kevesebb azoknak a kutyáknak a száma is amelyeket nem visznek ki a kertből, közös aktivitásra, játékra, sétára, szocializálásra, nevelésre - ami közben a kutya természetes közegben elvégezheti a szükségleteit. (Tehát a kutyának azzal teszel jót, ha sétálni viszed. Így jó eséllyel nem a kertben fogja a dolgát végzeni. - a szerkesztőség) A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni. A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
A tünetek alapján lehet allergia vagy akár rovarcsípés is. Ha nem javulna a dolog, akkor keressen fel egy állatorvost, mert ebből komolyabb szembetegség is kialakulhat. Dr Fekete Richard
A kiscicáknak legalább 4-5 hetes korukig az anyatej legyen a kizárólagos tápláléka, ez után lehet elkezdeni nekik más ennivalókat is adni. Persze ezt csak szépen fokozatosan növekvő mennyiségben szabad adni. Ma már széles választéka van az egészen fiatal kölyköknek való tápoknak is, de házilag is lehet nekik ennivalót készíteni. Javaslom vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a macskám" című nemrégiben megjelent könyvét, ebben minden kérdésükre választ találhatnak.
Szerintem ivaréretté vált a cica (bár nem említette mennyi idősek a kölykök). De ha bizonytalan a kérdésben, akkor keressen fel egy állatorvost ez ügyben. Dr Fekete Richard