1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
A leírás alapján a kígyó súlyos beteg, és azonnali állatorvosi segítségre van szüksége! Az ilyen állapotban lévő állatot egyébként nem szabad megvásárolni!
Kedves Balázs! Általánosan igaz szabály, hogy egy akvárium minél nagyobb, karbantartása annál könnyebb, illetve annál kevésbé érzékeny az akvarista egyszeri hibáira. Bár leírása szerint már régóta van akváriuma, az első dolog, amire fel kell hívnom a figyelmét, hogy eddig valamit rosszul csinált :). A 72 literes akváriumot sem kellett volna ugyanis leemelni és zuhanyzó alatt tisztítani, sőt! Az akvárium teljes takarítása csak egyes ritkán előforduló betegségek esetén lehet indokolt, a beállt akváriumot nem szabad teljes egészében kitakarítani! A teljes takarítás után 2 hétig nem is lenne szabad halakat tenni bele. Ha a halai eddig kibírták ezt a módszert azt csak tűrőképességüknek köszönhetik. Ebből következően a válasz az, hogy a 200 literes akváriumot és a 72 litereset is tökéletesen lehet helyben tisztítani. Hetente 10%-os vízcserét, az összegyűlt mulm leszívásával együtt el kell végezni, valamint szükség esetén a szűrő tisztítása (200 litereshez már ajánlott külső szűrő, ennek ritkábban van szüksége tisztításra, mint a belső szűrőknek), a növények visszavágása, illetve az üvegekről a zavaró alga eltávolítása jön szóba, az akvárium tehát a helyén marad! :) Sok sikert a 200 litereshez!
A kutya rakoncátlansága nincs azzal összefüggésben, hogy előzőleg jó, vagy kevésbé jó gazdija volt. A szökés elsődleges kiváltó oka a kan, ivarérett kor kezdetén lévő kutyánál a szexuális indíttatás. Neveléssel és a tartási körülmények optimalizálásával lehet enyhíteni ezt viselkedést, de igazán elfogadható eredmény csak akkor érhető el, ha a kutyát előtte ivartalaníttatják.
15.000-30.000 forintba.
Szerintem nehéz dolog lenne a visszaszoktatás. Elképzelhető az Ön által leírt ok, de nem hinném, hogy bármilyen betegség stb. lenne a háttérben. Várjon pár hónapot, lehet, hogy újra nappali életmódra váltanak. :)