1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Szia! A halaid lehet hogy betegek voltak, talán a vízminőséggel lehetett gond. A nyálkás növényekre nincs tippem, de próbáld meg leszedni a nyálkát. Csinálj egy nagyobb vízcserét (70-80%) mérd meg a vizet víztesztekkel (No2, No3, NH3). A halakon semmi különöset nem vettél észre? Ettek rendesen, nem voltak furák stb.? Az aki adatait nem írtad le így csak tippeltem. -Mióta megy az akvárium, -milyen halak vannak benne, -Vízcserék, -Szűrés, -Esetleg tápozás, -Mivel eteted a halakat?
Amennyiben a kan kutya nem mutat viselkedészavari tüneteket, akkor nincs szükség az elkülönítésre. Eredetileg az a természetes, a fajfenntartáshoz szorosan kapcsolódó viselkedési forma és állapot, hogy az anya és apa állat egy falkában él és kölcsönösen kiveszik részüket az utódok gondozásában, nevelésében. A szülés közben és utána 1-3 napig figyelni kell az apa és anya kutya viselkedését, esetleg távol kell tartani az apa kutyát az alomtól. Amennyiben nem mutat negatív viselkedést a saját gyerekei iránt, nyugodtan együtt lehet a "család". Azt csak a tenyésztőknek a kiállítási sikerekben való érdekeltsége és a fajtatenyésztői szervezeti rendszer anyagi érdekeltsége vitte el odáig, hogy pld. egy anya kutyához a világ túlsó feléről importálnak spermát, mesterségesen megtermékenyítik, de esetleg mivel már anatómiailag képtelen szülni, császármetszéssel kiszedik belőle az utódokat, amelyeket emberi segédlettel úgy-ahogy 6-8 hetes korukig, anyatej-pótló porral életképessé tuningolnak, majd nem kevés pénzé eladnak, arra hivatkozva, hogy a papa XY db a mama pedig ZW darab serleggel rendelkezik. (Moldova Gy.: "Amíg lószar van, addig veréb is van"- tehát a kereslet-kínálat szabja meg a piacot és nem a kutyák természetes biológiai működése és egészsége!) Egyébként a lelkiismeretes és ökológiailag felelősségteljesen gondolkodó tenyésztőknek, tőlünk nyugatabbra élő, egyre nagyobb csoportja mát ezen a téren is másként gondolkodik és un. ´kutya család falkát´ alakít ki, ahol egy kan kutya mellett egy-két-három szuka él és ezek az állatok teljesen társállatként való tartási körülmények között, a szaporodás természetes módjával szaporodhatnak. Ez a tartási, tenyésztési módszer értelemszerűen lassan fog begyűrűzni Magyarországra - aminek okait itt nincs lehetőség bővebben taglalni.
Nem hiszem hogy a darakór miatt történt ez vele. Ha nagyon rosszul néz ki, akkor valószínűleg el fog távozni. Csinálj egy vízcserét. Ha életerős hal, akkor föl fog épülni, és a bajszai is visszafognak nőni. Szorítok, sok sikert!
Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a csomókat, mivel nem kizárt a tumoros háttér. Ha nem szeretnének már kölyköt kedvencüktől, én a gyógyszerek adása helyett inkább az ivartalanítást javasolnám.