1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Lehetséges, hogy az ivarzás fellobbantja a territoriális és hierarchikus küzdelmeket, ezért ellenséges a kicsivel az idősebb macska. Szerintem mindkettő ivartalanítása lenne a célszerű, mert akkor nem állna be újabb egyensúlytalanság a nemiségekben.
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Ha a hím egér is eléri az ivarérett kort, garantáltan nem lesz gond a szaporulattal! Egyébként a nőstényeknél sincsenek kifejezetten feltűnő jelei az ivarzásnak!
Állatoknál nincs "aranyér" betegség. Ennek anatómiai okai vannak. Ha valami "kitüremkedést" lát a végbél tájékán, az végbélelőesés lehet. Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ez komoly betegség!
Van remény a gyógyulásra, bár súlyos a betegség. Akár otthon is érdemes szájon át paraffinolajat beadni neki (patikában kapható) ebbe is bele lehet törni a széntablettát és kis fecskendővel beadogatni, de az orvoshoz mindenképpen vissza kell vinni, mert ott kap görcsoldót, fájdalomcsillapítót és egyéb gyógyszereket.