1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Leírása alapján a cicának komolyabb betegsége, betegségei lehetnek, amit interneten keresztül biztosan nem lehet gyógyítani. Mindenképpen orvosi ellátásra szorul. Ha anyagilag ez nehézséget okoz, próbáljon meg részletfizetést kérni, esetleg valamelyik állatvédő alapítvány támogatását kérni, akik esetleg a költségek bizonyos részét átvállalhatják.
A törpepapagájok esetén rendszeresen visszatérő probléma a tolltépés. Talán a tavasz közeledtével érkező költési kedv okozta, de lehet, csak az unatkozás jele is. Nagyobb hely, odú felhelyezése, rendszeres rágcsálnivaló (lehetőleg frissen metszett rügyes fűzfagally) biztosítása megoldhatja a gondot.
Kedves Gazdi. A leírása alapján már az első roham is epilepsziás krízisállapot formájában jelentkezett, igen magas hőmérséklettel kísérve. Általában az öröklött epilepsziák esetén az első rohamok 1-5 éves korban jelentkeznek. Abban az esetben ha mindjárt rohamhalmozódással indul a betegség és magas lázzal, akkor nagyon komoly kóroki tényezőnek kell jelen lenni az agyban. Mivel a kutya fiatal, ezért élte túl a krízist. Azonnali antiepileptikum beállítás javasolt a roham típusának megfelelően Az étvágy érthetően rossz, ezt is kezelni kellene, a betegségét nem valószínű hogy ki fogja nőni. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
Az "érett" viaszbőr színe árulkodik arról, hogy ivarérett-e a madár. Ha a csőr feletti bőr színe egységesen a barna valamelyik árnyalata, esetleg fehér alapon türkiz árnyalatú, akkor valószínűsíthetően készen áll a párba állításra. A korkülönbségnek általában nincs jelentősége. Ha pár órán keresztül rájuk tud figyelni, akkor engedje a hímet a tojó kalitjába. Amennyiben nincs veszekedés, akkor hagyja őket együtt. Odút akkor tegyen fel, ha etetgetik egymást és a tojó is ivarérettnek tűnik.
Valószínű, hogy valamiféle keringési rendellenesség, de pontos diagnózist orvosi vizsgálat után kaphat. A szívproblémától a légcsőbe került idegen tárgyon át a tojásvisszatartásig bármi okozhat ilyen tünetet.