1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Vigye vissza a műtétet végző állatorvoshoz, feltétlenül mutassa meg neki a sebet!
Nos, nagyon sok akvarisztikai gyártó csinál vízelőkészítőt. Leginkább az árat, és hogy hány ml kell X liter vízre, mert nagyon eltérések lehetnek. Pl. 10ml 30l vízre vagy 5ml 200l vízre két általam is használt terméket vettem például. Olyat vegyél ami a közeledben elérhető, és jó áron van. Pl. Easy life FFM, Seachem Prime vagy Tetra, ADA chlor off, a teljesség igénye nélkül. A működés közbeni adagolást nem értem, de vízcserénél ajánlott használni. Neked kell döntened. ;)
Rutintalan lehet, vagy a párja nem vesz részt a költésben. A nimfák esetén a hím is besegít a kotlásban, de főként csak a nappali időszakokban váltja le a tojót.
Ásványi anyag hiány, vagy a kiválasztásban résztvevő szervek működési zavara okoz ilyen tünetet. Kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagot adjon egy külön tálban, vagy azzal szórja fel az altalajt (ha nem rácson van)