1316. Gyepmesteri telepek felmérése
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Lelenc Kutyamentő Egyesület az önkormányzatok háza táján érdeklődött arról, hogy hol kötelező a kutyák mikrochippel történő megjelölése, hol lehet egy kóbor ebet egy településen bejelenteni, és ki a gyepmester.
A Beagle vonzó külseje mögött egy kopó kalandvágyó és szabad jelleme rejtőzik, ezért elszánt és tapasztalt gazdát kíván, aki szereti és nem próbálja "kiheréléssel lenyugtatni" az első nehézségek láttán, hanem inkább megismeri, tanítja, neveli. Lássuk, mit kell tudnunk "csibész" természetéről!
A Kardszárnyú delfin (Orcinus orca - ördög delfin) az ókor óta ismert. Tudta, hogy a kardszárnyú delfin bőre alatt 6-10 cm vastag szalonnaréteg van? És hogy a heréit illetően is hatalmas méretekkel büszkélkedhet? (mértek már 23 kg-os herét is, darabonként!) Rajta, fedezzük fel a vizek egyik ragadozóját...
A névnap, mint minden más jeles nap, kiváló alkalom az ünneplésre. Hazánkban a családtagok, barátok gyakran megajándékozzák egymást a névnapjukon. Mivel a kutyánk családtag, neki is jár egy kis ünneplés. De nekünk is öröm a megemlékezés, mert a kedvencünk a nevét tőlünk kapta. Lássuk milyen névnapokat ünnepelhetünk decemberben!
Júniusban ismét öröm érte a Sóstói Állatpark jaguár családját; Móni, a jaguármama egy sárga, és egy fekete kölyöknek adott életet. Azóta eltelt pár hónap, és a kicsik szépen fejlődnek.
Sajnos nem tudok sok jó hírrel szolgálni, hiszen a rákok maguk vezetik le a vedlést! Amikor ki akarnak bújni "magukból", akkor ollóikkal segíteni próbálnak ebben. Ez legtöbbször éjszaka történik. Valószínűleg levágta az ollójával a lábait. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy a rák hamarosan el fog pusztulni, egyetlen kilátás a túlélésére, az újabb vedlés, amikor újranőhetnek hiányzó testrészei! A vízszintmagasság ilyenkor nem lényeges, érdemes egy levegőztetőt beszerezni! Az én tarisznyarákjaim 2-3 hónaponként rendszeresen vedlenek, 3/4 év lehet, hogy egy kicsit túl sok idő, bár ez nem vezethet "katasztrófához"!
A hörcsögök szinte minden betegsége ugyanilyen tünetekkel jár, ezért nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet. Célszerű viszont mihamarabb állatorvoshoz vinni, mert rövid betegeskedés is kiszáradáshoz, elpusztuláshoz vezethet az ilyen kis méretű rágcsálóknál!
Ez szoktatás kérdése, ugyanis fiatal koruktól szabadban tartott hullámos papagájok még akár a fagyot is elviselik. Persze azért szükséges egy megfelelő, szél és nedvesség ellen védett odú vagy búvóhely. A röpde elhelyezésétől (szélvédett, stb.) és felszereltségétől (oduk) is függ, hogy meddig maradhatnak kint. Normálisan lakásban tartott és nevelt papagájokat ilyen hűvös-esős-szeles időben már nem tanácsos kint tartani!
Talán nem történt még baj, de 21-24 naposan egy vemhességi ultrahang diagnosztikai vizsgálatra el kell vinni. Vetéltetés még akkor is szóba jöhet. Klinikánkon már elérhető a biztonságos eljárás a kutyák vetéltetésére.
Igen sajnos az ilyen fiatal állat még nehezen viseli a magányt, hiszen az anyától való elválasztás is csak 6-8 hetesen javasolt! Maradandó lelki károsodást szenvedhet, nehezen szocializálódik az ilyen állat.