1341. Gázos a kutyám!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
A felfúvódás a belekben felhalmozódott gázok eredménye. A szellentéssel távozó gáz szaga és mennyisége az állattal etetett tápláléktól is függ. Lássuk, mit tehetünk, hogy ezt a problémát mihamarabb kiküszöböljük!
De mit jelent a korcs szó? És ha az én jószágom korcs, akkor mitől az, és miért nem fajtiszta? Vagy fajtatiszta? Megnyugtatásul: Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk.
Az ocelot (Leopardus pardalis)hiúz méretű, kecses nagymacska. Gyönyörű bundája miatt a mai napig előszeretettel vadásszák. Az üldöztetésének köszönheti a háziasítását, de megtartotta pár "vadmacskás" jellemvonását is. Lássuk hogyan él vadon és szabadon!
Új találmánnyal örvendeztették meg a feltalálók a kutyatulajdonosokat. A kreativitás nem ismer határokat, ha a gazdák kényelme is érintett, nemcsak a kedvenceiké. Lássuk, mit találtak ki a kutyagumi általános problémájára, hogy ilyenkor, a téli hideg idején a kedvenceink "bent mehessenek ki"?!
Csak a gazdik értik meg, miért olyan fontos, hogy a jeles napok alkalmával a négylábú kedvenceknek is örömet szerezzünk valamivel. Közelednek az ünnepek, és mi lehet a legélvezetesebb ajándék a kutyánknak egy karácsonyi tortánál? Leírtuk a mi kedvenc receptünket az önök kedvenceinek!
Kedves Állatbarát! Ha a nyulak mixomatózissal fertőzöttek, akkor ez bejelentési kötelezettség alá tartozik, ezért állatorvoshoz kell fordulnia. A kór nem kezelhető. Mindenképpen meg kell mutatni orvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az első, ha ezidáig nem volt oltva, a fertőző macskabetegségek elleni kombinált oltás, majd a veszettség, ezenkívűl javasolhatom még a macskaleukózis és fertőző hashártyagyulladás elleni vakcinázást is. Táplálás ügyben pedig a vegyes étrendet javasolhatom (táp és otthoni felváltva, vegyesen).
Bőrgyógyászathoz értő állatorvost, állatorvosi rendelőt kell felkeresnie, ahol diagnosztizálni, gyógyítani tudják kedvence bőrbetegségét. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Tudni kellene milyen szerrel lettek kezelve, mert pl a neocidol nem alkalmas macska kezelésre. Érzékenyen reagáltak a szerre, idővel a tünetek csökkenek, B vitaminnal enyhíthető az állapotuk
Tisztelt Kérdező! A kép eléggé életlen, nehezen kivehető bármi is.Vagy kérnék további képeket/adatokat, vagy lakókörnyezetében keressen fel egy állatorvost.