131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Ékszerteknősök ragadozó állatok és ennek megfelelően kell etetni őket. A száraz eleségek jelentős része nem megfelelő táplálék ékszerteknősök számára.Leggyakoribb javasolt eleségek: élő vagy fagyasztott hal (teljes egészében), vizicsigák, földigiliszta, de akár napos egeret is fogyasztanak. Alkalmanként különféle rovarok is megfelelnek. Ha már megbetegedett a teknős és nem hajlandó önállóan enni, úgy mindenképp állatorvosi ellátásra valamint, indokolt esetben, kényszeretetésre van szükség. Az előzőek ismeretében javaslom minél előbb keressen fel egy hozzáértő állatorvost!
Ezzel a problémakörrel állatorvost kéne felkeresni: a rendellenes vizelést okozhatja fertőzés vagy gyulladás az alsó húgyutakban, összefügghet az ivaréréssel, vagy lehet viselkedési zavar miatt stb. Ezek a dolgok gyógyíthatók, vagy kezelhetők de csak alapos vizsgálat során állítható fel a diagnózis. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Szerintem nem kell semmilyen beavatkozás, a gerincét nem terheli meg jobban (másik lábával kompenzál), műlábra pedig nincs szükség. Így is teljes életet tud élni.
A levél alapján ideális körülmények között él a kis leguán. A legjobb szándék mellet sem lehet azonban kizárni valamilyen sérülés lehetőségét. Ez könnyen okozhatja az állandóan csukva tartott szemeket. A levélből sajnos nem derül ki, hogy csak egy, vagy mindkét szem érintet. Mindenképp alapos vizsgálatra van szükség, hogy kiderüljön mi lehet a hunyorgás hátterében.
Többféle gyógyszeres lehetőség van mind az ivarzási tünetek elnyomására, mind az ivarzás felfüggesztésére, ezekről állatorvosa részletes tájékoztatást tud adni. Azonban figyelembe kell venni, hogy ezen készítmények használata különböző szövődmények kialakulásának a kockázatát hordozza magában. Ezért javaslatom szerint csak akkor éljen ezekkel a lehetőségekkel ha a későbbiekben kiskutyákat szeretnének még. Amennyiben nem, úgy tanácsosabb ivartalanítani a szukát.