131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
A kisállat jól viselné a költözést, csak a régi tárgyai, amelyeket felsorolt, maradjanak meg az új helyén. Ha további tanácsainkra lenne kíváncsi a tartással kapcsolatban, kérem keresse fel honlapunkat: www.allatpatika.hu
Igen, az ivaréretté válás okozza a macskáknál azt a jelenséget amit Ön leírt. A visszatérés esélyét leginkább két tényező befolyásolja: • baleset • másik élelemforrás
Kedves Állatbarát! Lehet felnőtt macskaeledelt adni a kisállatnak. Ha rosszul volt, valószínű, hogy a konzerv minőségében van a hiba. Későbbiekben érdemes kipróbálni másik, jobb összetételű ételt.
Hát, a felpuffadt hasnak nem sok köze lehet a mandulákhoz..... Sajnos azonban szinte semmit nem tudni a kutyájáról, ami fontos lenne a kérdés megválaszolásához. Nem tudni mennyi idős, kan-e vagy szuka, milyen fajta, stb, stb.... Egyetlen egy dolgot tudok csak javasolni: keressen olyan állatorvost, aki ALAPOSAN hajlandó megvizsgálni. Minél előbb, mielőtt késő lenne!
A darakór kezelésénél nagyon fontos tudni, hogy parazitával van dolgunk, melyek csak kifejlett állapotban tartózkodnak a halakon, azokról leválva a vízben/tereptárgyakon osztódnak, majd a kikelő paraziták halak után kutatnak. Amennyiben nem találnak halakat önmaguktól elpusztulnak, azonban csak ebben az állapotukban hat rájuk a gyógyszeres kezelés, a halon levő és osztódó stádiumban lévő parazitákra nem! Emiatt nagyon fontos, hogy a kezelés a tartóakváriumban történjen valamint elég hosszú ideig tartson (ennek meggyorsítására fontos a hómérséklet emelése!) , különben a halak visszafertőződhetnek - ahogy az ebben az esetben is megtörtént sajnos.