1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Kedves Jonapot kivánok! Ez nem szemölcs,keressen fel állatorvost,mert itt valószínü,hogy sebészeti beavatkozásra lesz szükség.Ne várjon a kezeléssel mert csonthártyára terjedhet az elváltozás. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszti, Gyors választ írok: beteheti, nem lesz baja a teknősnek.. az egy amiért aggódnék, hogy a tégla hasznos teret vesz el az úszó részből a teknősnek, és nem is hiszem, hogy a vízoszlop elég magas tud lenni hacsaknem több téglát rak az ember egymásra... érdemesebb valamilyen viz fölé lógó tálcaszerű napozót építeni... -Éva
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Ha a nyuszik élénkek és a hasuk is dagad - ez szoptatás után annyira látható, hogy sokszor maga a tej is átüt a kis bőrükön - akkor minden a legnagyobb rendben van. Azonban, ha nem ducik a kisnyulak, és szoptatás után sem nyugszanak meg közvetlenül, akkor előfordulhat, hogy az anyának nincs elég - vagy épp semennyi - teje. Ha ezt tapasztalod, állatorvos tud segíteni. Egy hormoninjekcióval - oxitocint ad az anyának, ez még beindíthatja a tejtermelést. Ha mégsem sikerült, akkor a mesterséges táplálást kell választanod. A törpenyúl oldalon erről találsz részletes leírást...
Kedves Gazdi, Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a fenék mely része duzzadt. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni.