1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Kedves Mihály, az ár rendelőnként változik, érdemes a kezelő állatorvosnál érdeklődni (az is számít, hogy főváros vagy vidék). Mindenhol más a vizsgálati alapdíj és a kezelés költsége.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
Kedves Gazdi! A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Ha szopják a gidák akkor mellette nem nagyon van felesleg, leválasztás után lehet fejni, ekkor gondoskodni kell a gidák megfelelő táplálásáról