1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
A hatása nem vész el, de ha utálja az ízét, akkor porrá zúzva sem fogja szívesen megenni. A májkrémbe vagy olajos halba keverés sokszor beválik.
Láttam már "reménytelen" esetet, olyan kutyust, aki sosem szokta meg a cicák jelenlétét. Azért ez ritka. Többnyire sikerül a barátkozás. Fontos az első élémény, nehogy nagy rohanás, üldözés törjön ki első alkalommal. Egyébként érdemes rájuk bízni a dolgot és csak a háttérből figyelni, nem közbeszólni!
A vizet elég hetente cserélni abban az esetben, ha megfelelő szűrő működik az akvaterráriumban. A szűrőnek óránként legalább 5-6 szor át kell szűrnie a teljes vízmennyiséget. Nyers hús, máj etetését a tisztítás napjára kell időzíteni, vagy kisebb terráriumban kell őket az etetés idejére áttenni.
Vannak olyan szőr-/bőrtápláló folyadékok, tabletták, amik serkentik az új szőr növését és ezzel gyorsítják a régi szőrök levedlését. És persze a gyakori kefélés.
Valóban igaz, hogy nem hangos, rikácsolós fajta, hangja kecske mekegéséhez hasonló (nevét is innen kapta). Hogy a legcsendesebb-e, arra nem tudnék pontos választ adni.