1346. Melyik halnak nem kell levegőztető és vízmelegítő?
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
Van olyan halfaj, amelyiknek nem kell vízmelegítő az akváriumba és elvan levegőztető nélkül is? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyakran érkeznek szerkesztőségünkbe, nézzük a választ!
A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
Az európai vadmacska (Felis silvestris silvestris), nagyon hasonlít az általunk ismert házimacskákhoz. Emiatt a az életterük is gyakran ugyanaz, így gyakori a kereszteződés köztük és a szabadon élő házimacskákkal. Sajnos egyáltalán nem szelídíthetők. Lássuk, hogyan élnek!
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
A Korvimin ZVT+Reptil kifejezetten hüllők számára készült vitamin- és ásványianyag keverék. A legtöbb vitaminkészítménynek a lejárati idő elteltével csökken a hatékonysága, majd idővel teljesen hatástalan lesz (mégha problémát nem is mindig okoznak, a kívánt hatás azonban elmarad). Javasolt mindig friss, nem lejárt táplálék kiegészítőket adni bármilyen állatnak, így biztos egészségesebb lesz és nem kockáztatunk.
Valamilyen külső oknál, vagy valamelyik kutya egészségügyi változásánál fogva, 2 hónappal ezelőtt jött el az ideje annak, hogy a két kutya közötti konkurenciaharc ilyen szinten kiéleződjön. A falkán belüli, a két kutya közötti rangsor beállításával lehet a problémát kezelni. Tehát elsősorban el kell döntenie a gazdinak, hogy melyik kutyát helyezi a falka hierarchikus sorrendjében magasabbra. Majd ennek megfelelően különböző jelzések folyamatos és következetes használatával ezt az állatok tudtára kell adnia. Pld. a magasabb rangú kutyának ad elősször enni, azt üdvözli elsőnek hazatéréskor, annak biztosítja a komfortosabb pihenőhelyet, vele kezd elősször játszani, többet kezdeményezi vele a testkontaktust, simogatást, stb. A játékos harcok során mindig a magasabb rangú kutyának ad igazat, annak segít (nem a gyengébbnek !!!) és azt támogatja. A kutyák nem érzik magukat jól a demokratikus egyenlősdiben és távol áll tőllük az emberi érzelem által irányított "a gyengébbet, elesettebbet támogatom" elmélet és gyakorlat.
Sajnos nem derül ki a kérdésből, hogy mennyi idős a kiscica. Átlag 7-8 hétig szopnak megfelelő táplálás mellett is. Mindenképpen javasolnám pár napra a teljes elkülönítését, hogy ne járjon rá a mamára nassolni és akkor leáll a tejtermelés. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Bár nem sokat látok belőle (képernyőmön a legnagyobb is csak 3mm-es!), de szerintem kullancs lehet (90%). Ha biztosra akar menni, akkor vagy lefotózza nagyobb felbontásban, vagy pedig - talán ez a legegyszerűbb megoldás - elviszi az Önhöz legközelebb megtalálható állatorvoshoz, aki szerintem megerősíti a tippemet. Dr Fekete Richard
Igen, a cicák gyakran vonulnak el, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra. Ilyenkor elbújnak az emberek elől.